Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Urodzeni, by żyć
Urodzeni, by żyć - Wendy Holden, Przemysław Hejmej

Urodzeni, by żyć

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-305-5
Język: Polski
Data wydania: 5 maja 2015
Liczba stron: 432
Rozmiar pliku: 20,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 32,50 zł
Wybrany format: Ebook  - Wendy Holden, Przemysław Hejmej w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Urodzeni, by żyć to historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego, którym udało się ukryć swój stan przed oczami oprawców i dzięki temu uniknąć śmierci. Opowieść rozpoczyna się pod koniec II wojny światowej. Trzy nieznające się kobiety zmuszane do niewolniczej pracy w zakładzie zbrojeniowym i ostatecznie umieszczone w masowym transporcie do obozu Mauthausen w Austrii, są pewne, że czeka je śmierć.

Podczas trwającej siedemnaście dni gehenny, pochłaniającej życie połowy transportowanych więźniów, kobiety rodzą dzieci. Pomimo katastrofalnych okoliczności, głównie dzięki pomocy współwięźniów i szczodrości mieszkańców mijanych wiosek, zarówno matkom, jak i dzieciom udaje się przeżyć.

Po wojnie matki z dziećmi rozpoczynają nowe życie w różnych częściach świata. Dopiero podczas obchodów 65. rocznicy wyzwolenia obozu Mauthausen dzieci dowiadują się o sobie wzajemnie i okolicznościach związanych z ich narodzinami – okolicznościami tak niezwykłymi i tak jednoczącymi, że nie sposób nie podzielić się nimi z całym światem.