Strona główna » Księgarnia » eBooki » Akademickie » Historia » Piractwo w świetle historii i prawa
Piractwo w świetle historii i prawa - Jacek Machowski

Piractwo w świetle historii i prawa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
ISBN: 978-83-8002-338-3
Język: Polski
Data wydania: 2015
Liczba stron: 341
Rozmiar pliku: 2,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 26,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Jacek Machowski w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Niemal codziennie każdy z nas spotyka się ze zwrotami "piractwo drogowe" lub "piractwo komputerowe", w których klasyczne pojęcie piractwa całkowicie zatraciło swój sens historyczny i prawny. Niniejsza książka próbuje wyjaśnić, czym w rzeczywistości jest piractwo (w rozumieniu naukowym) i czym różni się od podobnych i mylonych z nim przestępstw, jak np. korsarstwo, terroryzm, porwanie itp.
Praca przedstawia barwną historię piractwa, zjawiska występującego w różnych epokach na całej kuli ziemskiej od starożytności aż po czasy współczesne, w których, korzystając z najnowocześniejszych zdobyczy nauki i techniki, piractwo przekształciło się w przestępczość zorganizowaną (często o charakterze mafijnym), powiązaną z innymi rodzajami zbrodni.
Autor odszedł od literackiego stereotypu pirata - egzotycznego rzezimieszka i wyrzutka społeczeństwa, przedstawiając - zgodnie z realiami historycznymi, politycznymi i geograficznymi, barwną galerię postaci historycznych - kobiet i mężczyzn - różnej proweniencji społecznej i narodowej.