Strona główna » Księgarnia » Handlarz z Omska

Kategorie ebooków

Handlarz z Omska - Wojciech Żołądkowicz, Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Camilla Grebe

Handlarz z Omska

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-294-2
Język: Polski
Data wydania: 16 czerwca 2015
Czas: 10 godz. 50 min.
Rozmiar pliku: 601,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 29,00 zł
Wybrany format: Audiobook  - Wojciech Żołądkowicz, Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska, Camilla Grebe w formacie MP3 Pozostałe formaty:


Trylogia „Mroczna Moskwa” przedstawia wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina. Znajdziemy tu zarówno niewyobrażalne bogactwo, jak i skrajną biedę, a ludzie nie cofną się przed niczym w pogoni za władzą i pieniędzmi. Rosja początku XXI wieku to czas kiedy w okamgnieniu powstawały największe współczesne fortuny.

„Doskonale napisany, trzymający w napięciu i politycznie wyrafinowany thriller”.

Magnus Utvik

„Przerażająco dobra i wstrząsająca książka”.

Östra

„Uwielbiam tę książkę. Inteligentna, pobudza do myślenia i trzyma w napięciu”.

Micael Dahlén

W gorącą letnią noc Oscar Rieder, syn ambasadora Szwecji, zostaje znaleziony martwy na terenie rezydencji ambasady w Moskwie. Obok niego leży w ciężkim stanie prostytutka, której jednak wbrew przewidywaniom udaje się przeżyć. Na miejsce przybywa prokurator Siergiej Skurow, który ma prowadzić dochodzenie przy wsparciu młodego i ambitnego inspektora policji, Antona Lewina.

Skurow podpowiada swojemu przyjacielowi Tomowi Blixenowi, że rosyjska spółka Maratech szuka władającego szwedzkim następcy zmarłego Riedera. Tom otrzymuje posadę i wkrótce stwierdza, że firma jest zamieszana w nielegalny handel bronią. Krok po kroku Tom i Skurow rozwikłują kłębowisko, które, jak się okazuje, sięga najwyższych sił politycznych w Szwecji. Życie Toma zależy od tego, czy znajdzie dowody, które zdemaskują Maratech i szwedzkich partnerów spółki.