Strona główna » Księgarnia » eBooki » Podróże » Spacerownik wrocławski. Nowe trasy
Spacerownik wrocławski. Nowe trasy - Beata Maciejewska

Spacerownik wrocławski. Nowe trasy

Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-832-681-742-7
Język: Polski
Data wydania: 10 czerwca 2015
Liczba stron: 361
Rozmiar pliku: 156,7 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 29,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Beata Maciejewska w formacie PDF


Tylko we Wrocławiu spotkacie na podwórku starej kamienicy ludwisarza mordercę, przekonacie się, jak zbić fortunę na bawarskim piwie, zanurzycie się w klimat szalonych lat 20. i poczujecie chłód cienia, który rzucają Wrota Dżumy.
Dziesięć tras spacerowych wiedzie przez miejsca popularne i kompletnie zapomniane. Takie, które dobrze wyglądają w eleganckich albumach, i takie, w które zapuszczają się tylko prawdziwi odkrywcy. „Cuda nad Odrą” to nie tylko barokowe dzieła sztuki i złoto jezuitów, ale także XIX-wieczne czynszówki na Nadodrzu, kryjące w zrujnowanych sieniach stiuki i bajecznie kolorowe kafle. W dawnej dzielnicy żydowskiej natraficie na ślady po bogatych arystokratach i przekonacie się, dlaczego na ulicy św. Antoniego podają kawę z ciasteczkową trumienką. Na dworcu czekać będą na Was smok i cesarski salon, a Iustitia strzegąca wrót sądu opowie, jak to sąd chciał ją oślepić.
Przekonacie się, że Wrocław to miasto z tysiąca i jednej nocy (spacer nocny to punkt obowiązkowy), i obejrzycie je z lotu ptaka. To może być początek pięknej znajomości, a nawet wielkiego uczucia.