Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Mów do niej - Dorota Kozińska, Francisco Goldman

Mów do niej

Wydawnictwo: Agora
ISBN: 978-832-681-746-5
Język: Polski
Data wydania: 10 czerwca 2015
Liczba stron: 337
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
29,99 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Ona jest piękna, młoda i piekielnie utalentowana. Ma na imię Aura. On jest starszym od niej wybitnym pisarzem. Nazywa się Francisco. Ich miłość wybucha w Nowym Jorku, jej kulminacją jest ślub w romantycznej meksykańskiej hacjendzie, a kresem śmierć Aury niecałe dwa lata później. Francisco obwinia się o śmierć żony, chce umrzeć, ale zamiast popełnić samobójstwo, próbuje ożywić ukochaną. Zbiera każdy szczegół z jej życia i pisze powieść, w której chwilę po chwili rekonstruuje swoje życie z Aurą. Rodzi się wspaniała literatura, choć nie ma w tej książce ani jednego zmyślenia. Aura Estrada była naprawdę utalentowaną meksykańską pisarką. Francisco Goldman jest jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy i reporterów, m.in. finalistą Nagrody im. Kapuścińskiego. „Mów do niej” to ich prawdziwe love story.

„Może się nam wydawać, że wiemy coś o miłości, że znamy palący ból straty, ale czytając tę książkę, stajemy naprzeciwko lampy, która nas oślepia, i czujemy dotyk rozpalonego żelaza na końcówkach nerwów. «Mów do niej» to książka zarazem bolesna, zabawna, silna i piękna” – Annie Proulx, autorka „Tajemnicy Brokeback Mountain”

„«Mów do niej» to książka delikatna, wielowymiarowa i żarliwie szczera. Kiedy ją czytałam, czułam, że ta historia jest prawdziwsza niż samo życie. Pomyślałam też, że właśnie dlatego pisze się i czyta: by połączyć się z ukochaną osobą, książką, krajobrazem i w ten sposób ocalić go, zachować przy życiu” – Kiran Desai, autorka „Brzemienia rzeczy utraconych”

„Pean dla młodej i genialnej kobiety oraz nieskończonej i niezwyciężonej mocy miłości” – „New York Magazine”

Hołd Goldmana dla jego zmarłej żony brzmi przerażająco prawdziwie, mimo że książka napisana jest jak powieść.
„Vogue”

Książka wyróżniona przez: „New York Times”, „New York Magazine”, „Entertainment Weekly”, „Boston Globe”, „Pittsburgh Post-Gazette”, „Publishers Weekly”, Barnes and Noble, „The Guardian”, „The Globe and Mail”, „The Daily Telegraph”, „The Independent”, „Sunday Herald”, „The Herald” (Glasgow), „The Daily Mail”, Shelf Awareness.

W serii „Prawdziwe Miłości” ukażą się również:
– „Dziewczyna w ciemności” Anny Lyndsey:
błyskotliwy, emocjonujący, dowcipny i poruszający pamiętnik dziewczyny, której przeznaczeniem stała się ciemność.
– „Don Juan i księżniczka” Heleny Amiradżibi:
w gruzińskiej księżniczce zakochuje się jeden z najwybitniejszych twórców polskiego kina. Wielka sztuka i wielka miłość z życiem bohemy PRL-u w tle.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »