Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Litania do M... - Barbara Zajączkowska

Litania do M...

Wydawnictwo: E-bookowo
ISBN: 978-83-7859-507-6
Język: Polski
Data wydania: maja 2015
Liczba stron: 41
Rozmiar pliku: 1,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
5,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

Barbara Zajączkowska z debiutanckim tomiku „Litania do M.” pisze głównie o miłości - liryki i erotyki. W swojej twórczości wprowadza czytelnika w kontemplację samotności, oswajania się z takim stanem, często w sposób pełen optymizmu, a raczej wszystkich odcieni optymizmu – bo ten, podobnie jak miłość nie jedno ma imię...
Barbara Zajączkowska przedstawia nam bardzo osobistą poezję, choć nie jest to narracja wylewna, raczej symboliczna i lapidarna. Autorka pisze o miłości w sposób nieco chłodny, choć to chłód pozorny, który stanowić ma maskę. Owa maska podobnie – jak jej wenecki odpowiednik – jest rekwizytem tajemniczym.
Bo nie o pokazywanie i obnażenie oblicza chodzi ale o wyrażenie pewnej sensualność, gdzie dotyk i smak można poczuć – jak pisze Zajączkowska – dreszczem...
Afirmacja, spełnienie w miłości u Barbary Zajączkowskiej to walka duchowa, w której autorka jest rozdarta między marzeniami a rzeczywistością, między tym, co marzenia dają (lub mogą odebrać), a tym co rzeczywistość odbiera (lub może dać). Miłość w tej poezji jest więc absolutem, który możemy osiągnąć – lecz wymaga to wiele - często niewdzięcznego wysiłku i to paradoksalnie właśnie świadczy o tej miłości – wartości.


Marta Półtorak

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »