Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Za lustrem lustracji
Za lustrem lustracji - Krzysztof Kąkolewski

Za lustrem lustracji

Wydawnictwo: Nowy Świat
ISBN: 978-83-7386-845-8
Język: Polski
Data wydania: 10 luty 2015
Liczba stron: 216
Rozmiar pliku: 256,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 29,99 zł
Nasza cena: 19,99 zł
Wybrany format: Ebook  - Krzysztof Kąkolewski w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Ksiażka „Za lustrem lustracji” powstała z potrzeby wyjaśnienia czytelnikom sytuacji, w jakiej znalazł się kilka lat temu Krzysztof Kąkolewski – bezkompromisowy reporter, twórca reportażu psychologicznego. Jako autor książek ujawniających tajemnice współczesnej historii Polski stał się obiektem oskarżeń, pomówień i niewybrednych plotek. O tym, czym naprawdę była twórczość Kąkolewskiego, mówi ta książka.

Krzysztof Kąkolewski urodził się 16.03.1930  w Warszawie w rodzinie inteligencji poszlacheckiej. W 1948 rozpoczął pracę i równocześnie studia humanistyczne. Od 1949 pracuje w dziennikarstwie. Początkowo zajmował się sprawami interwencyjnymi. W latach 1955-1958 pisał reportaże demaskatorskie. W 1958 wystartował od zera jako reporter kryminalny. Opisywał dochodzenie do prawdy. Ze znanego stał się popularny.
Duża wrażliwość, dociekliwość, kojarzenie faktów i rozległa wiedza przysporzyły mu wielu czytelników i zwolenników. Jego książki, mające liczne wznowienia, sprzedawano spod lady. Po 1989 pisał analizy z historii najnowszej Polski (7 tomów), będące dla wielu osób niewygodne.

Spis treści

O autorze
Wstęp
Trotyl
„Sztandar Młodych”
Jak nie stałem się sabotażystą
Walka o życie
Afganistan
Sprawa Fleischera
Leopold Tyrmand
Pod kontrolą
Tegoż autora