Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Komentarz. Wydanie 1
Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Komentarz. Wydanie 1 - Anna Błaszczak

Ustawa o gospodarce nieruchomościami. Komentarz. Wydanie 1

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-264-8925-9
Język: Polski
Data wydania: marca 2015
Liczba stron: 815
Rozmiar pliku: 1,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 249,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Anna Błaszczak w formacie EPUB


W komentarzu w sposób syntetyczny i przystępny omówiono wszystkie instytucje i zagadnienia związane z interpretacją przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami.

Przedstawiono w nim wiele ważnych kwestii dotyczących m.in.:

– przetargów na zbycie nieruchomości,

– oddawania nieruchomości w trwały zarząd,

– podziału i scalania nieruchomości,

– pierwokupu nieruchomości.

Autorzy – w większości związani ze środowiskiem prawniczym Uniwersytetu Warszawskiego – są zarówno pracownikami naukowymi, jak i przede wszystkim praktykami. Przybliżają oni problematykę wyceny nieruchomości, jej rozgraniczenia i wywłaszczenia.

Komentarz uwzględnia najnowsze zmiany przepisów prawnych, m.in. regulujące sprawy związane z efektywnością energetyczną w budownictwie, wprowadzone przez ustawę z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków, która weszła w życie 9 marca 2015 r.

W książce zaprezentowano orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych, a także Naczelnego Sądu Administracyjnego; powołano również bogatą literaturę przedmiotu.

Publikacja skierowana jest do sędziów, notariuszy, adwokatów, radców prawnych, aplikantów tych zawodów prawniczych, a także do pracowników administracji, geodetów, rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami oraz innych osób zajmujących się problematyką gospodarowania nieruchomościami.