Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Podatkowe » Najem nieruchomości a podatki. Wydanie 1
Najem nieruchomości a podatki. Wydanie 1 - Rafał Styczyński

Najem nieruchomości a podatki. Wydanie 1

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-264-9048-4
Język: Polski
Data wydania: marca 2015
Liczba stron: 260
Rozmiar pliku: 5,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 99,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Rafał Styczyński w formacie PDF Pozostałe formaty:


Rafał Styczyński – prawnik, doradca podatkowy, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończył również studia podyplomowe z zakresu podatków w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Obecnie prowadzi własną kancelarię doradztwa podatkowego w Kołobrzegu; autor książek oraz licznych publikacji z dziedziny prawa podatkowego.

W poradniku w sposób kompleksowy omówiono problematykę najmu i dzierżawy nieruchomości oraz sposoby ich rozliczania na gruncie prawa podatkowego, przy czym poruszono w nim problemy, które nurtują osoby rozliczające przychody z najmu zarówno w działalności gospodarczej, jak i prywatnie.

Opracowanie jest przekrojowe i dotyczy następujących podatków:

– dochodowego od osób fizycznych,

– od towarów i usług,

– od czynności cywilnoprawnych,

– od nieruchomości.

Niewątpliwym atutem książki jest umieszczenie na zakończenie każdej części zestawu pytań kontrolnych wraz z odpowiedziami, dotyczących najczęściej pojawiających się problemów związanych z rozliczeniem najmu.

W poradniku nie zabrakło aktualnych orzeczeń sądów administracyjnych oraz interpretacji podatkowych, które mogą okazać się pomocne w ewentualnym sporze z fiskusem.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla biur rachunkowych, kancelarii doradztwa podatkowego i podmiotów zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami, ale także – ze względu na przystępny język opracowania – dla osób, które same chcą dokonać rozliczenia najmu bez pomocy wyspecjalizowanych jednostek.