Strona główna » Księgarnia » eBooki » Opowiadania » Dziedzictwo piorunów
Dziedzictwo piorunów - Juliusz Marek

Dziedzictwo piorunów

Wydawnictwo: Psychoskok
ISBN: 978-83-7900-343-3
Język: Polski
Data wydania: 31 marca 2015
Liczba stron: 234
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 16,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Juliusz Marek w formacie MOBI Pozostałe formaty:


„Dziedzictwo piorunów” Juliusza Marka to zbiór opowiadań, pozornie niezwiązanych ze sobą historii, których częścią wspólną jest pojawiająca się w każdej z nich tajemnicza burza. Zmienia ona dotychczasowy świat, niektórym ludziom przeobraża osobowości, a innych uwalnia od dotychczasowych obciążeń.

Autor bawi się konwencjami. Niektóre opowiadania noszą znamiona literatury science-fiction, mamy studencki romans, horror, opowiadania obyczajowe i coś co przypomina literacki opis gry komputerowej. Jednak niezależnie od formy i treści, zawsze w pewnym momencie pojawia się ta dziwna burza. Książkę można czytać na wielu poziomach: podstawowym, można też doszukiwać się w niej aluzji do filozofii związanych z chaosem, przypadkowością, zastanawiać się nad opozycją determinizmu i wolnej woli. Znajomość teorii związanych z fizyką kwantową, figurą demona Laplace'a czy efektu motyla z pewnością dostarczy odbiorcom jeszcze więcej zabawy i tropów, którymi będzie mógł się poruszać.

Wiele postaci w wielu miejscach w różnych czasach. Nad nimi i nad całym światem zbierają się czarne chmury, przynosząc koniec, ale i nowy początek.