Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Myśli poplątane - Daniel Dzięgielewski

Myśli poplątane

Wydawnictwo: Goneta
ISBN: 978-83-62041-57-2
Język: Polski
Data wydania: 18 luty 2012
Liczba stron: 39
Rozmiar pliku: 4,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
12,90 zł
Nasza cena:
12,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB, PDF

„Myśli poplątane” to zbiór wybranych wierszy Daniela Dzięgielewskiego, jakie pisał z dużą przerwą od 1996 roku. Wszystkie myśli miłosne zamieszczone w niniejszym woluminie kierowane są do jednej osoby, która występuję w dedykacji niniejszego tomiku, do żony autora o imieniu Katarzyna. Z czasem widać, że poezja Daniela Dzięgielewskiego ewoluuje, dojrzewa. Kolejne wiersze już nie są tylko subiektywnymi odczuciami kierowanymi do jednej osoby, ale są też pytania do Boga o pokierowanie autorem, żeby godnie żyć, jest bunt i strach autora w stosunku do wojny, pyta też czytelnika, czy Żyd mógłby oddać swoją córkę gojowi i czy Murzyn może być rasistą? Pisze też o tym, że kocha bardziej swojego teścia niż własnego ojca, że nie jest z niego taki przemiły i słodki człowiek, a także, że małżeństwo niczego nie zmieniło w życiu dwojga ludzi. Są też inne niepokoje egzystencjalne, dotyczące pytań zadawanych nam samym przez nas samych.

Wiersze najnowsze opatrzone są datą i dokładną wręcz godziną ich powstania. Zabieg ten bardzo uczłowiecza piszącego i mocno łączy czytelnika z autorem, jakby poezja przybrała twarz jej twórcy.

Pan Dzięgielewski pisze prosto i niekiedy na bardzo nieskomplikowane tematy, to, co w danym momencie zaprząta mu głowę, co chce wykrzyczeć lub wyszeptać z siebie. Nie dajmy się jednak zwieźć tej prostocie. Nie wszystkie tematy tu poruszone są aż TAK proste. Temat niektórych wierszy wbija się w nas ostro i drażni umysł, zmuszając do refleksji.

Daniel Dzięgielewski — urodził się 18 marca 1976 r. w Sierpcu. Wczesne lata dzieciństwa spędził we wsi Romatowo. W 1979 r. przeprowadził się do Płocka, gdzie mieszka do dnia dzisiejszego. Z zawodu jest księgowym. Swoją pracę zawodową rozpoczął w 1999 r.

Jego ulubieni poeci to Konstanty Ildefons Gałczyński, Juliana Tuwim, Edward Stachura i Jonasz Kofta. Pierwszy wiersz napisał w roku 1996.

Wśród jego zainteresowań znajduje się gra na gitarze. Próbował swoich sił, komponując muzykę ze słuchu do własnych tekstów piosenek. Nadal pisze piosenki i muzykę do nich. Przez kilka lat grał na gitarze w rockowych zespołach: „Chupacabra” i „Wyrolowani”. Towarzyszył im podczas koncertów w Płocku i jego okolicach. Grał też muzykę religijną w zespole „Barka Cichego” na festiwalach ogólnopolskich.

W wolnych od pracy chwilach zajmuje się fotografią. W listopadzie 2011 r. jego zdjęcia zakwalifikowano na wystawę w Płockiej Galerii Sztuki.

Pierwszą poetycką twórczość datuje się na lata 1996-2001. Potem nastąpiła długa przerwa, by w 2011 roku przerwać milczenie.

Spis treści

Od redakcji

Po latach...

Żywi poeci

Świat

Wojna

Piekło czy raj

Małżeństwo

Teściu

Drań

Rasizm

Antysemityzm

Szukam

Jesień

Zatrzymać czas

Dziewczyna

Wieczność

Jesteś dla mnie promykiem nadziei...

8 marca

Sen

Moje ciało krzyczy...

Życie

Dobry Bóg

Piekło na ziemi

Strona życia

Maska

Do Boga

Zapach wiosny

Czy to jawa...

Wtulony w twoje ramiona...Stoję na ulicy...

Tęsknota

Choć jesteś...

Kochać Ciebie...

Stoję na rozstaju dróg...

W moich myślach...

Szukam uśmiechu...

Ukochanej osobie...

Kochaj mnie...

Lubię Twoje śliczne oczy...

Żadnego marudzenia...

O, Ty, co w dali stoisz...

Miłość

Przemijanie

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »