Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Biurko - Aleksander Potiomkin

Biurko

Wydawnictwo: Poradnia K.
ISBN: 978-83-63960-19-3
Język: Polski
Data wydania: marca 2015
Liczba stron: 127
Rozmiar pliku: 2,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
32,90 zł
Nasza cena:
29,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Wysoki ministerialny urzędnik, przeżywa chorobliwą, erotyczną niemal fascynację służbowym biurkiem, podstawą swej egzystencji.

Groteskowy opis urzędniczej machiny współczesnej Rosji, w której rządzi łapówka, kumoterstwo i wzajemne podkopywanie stołków. Swoją powieścią Aleksander Potiomkin wpisuje się w tradycję wielkiej, klasycznej literatury rosyjskiej, poszukującej diagnozy choroby, która toczy Rosję.

„Kiedy jeszcze 200 lat temu rodacy prosili podróżującego po Europie badacza dziejów Nikołaja Karamzina, by „w dwóch słowach” opisał, co dzieje się w ojczyźnie, on odpowiedział jednym: – „Kradną”. Dziś pewnie użyłby dwóch: - „Kradną bezczelnie”. O tym właśnie jest „Biurko” Aleksandra Potiomkina, człowieka bardzo świadomego tego, co pisze, bo sam przez jakiś czas siedział za wysokim biurkiem i to w randze generała-porucznika policji podatkowej. Miał okazję przypatrzeć się środowisku wysoko postawionych łapowników i tej okazji nie zmarnował. Jego bohater to typowy kleptokrata, planujący, by, póki jest u żłobu, nabić sobie kieszenie milionami, a potem, jak sobie wymarzył, zwiać z ojczyzny ukochanej. Dorobić się może dzięki temu, że siedzi za wysokim ważnym biurkiem, do którego przynoszą i na które kładą. Nic dziwnego, że biurko staje się dla niego bożkiem, fetyszem, przedmiotem seksualnego zachwytu. Świetna to historia - przerażająca i śmieszna zarazem. No cóż, taka Rosja była, taka jest i pewnie jeszcze długo będzie.”

Wacław Radziwinowicz Korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji

Aleksander Potiomkin

Urodził się w 1949 roku w Suchumi. W Leningradzie studiował filozofię i dziennikarstwo. Po studiach przez kilka lat pisywał w „Komsomolskiej prawdzie”. Pod koniec lat 70-tych zamieszkał w Niemczech. Pracował tam jako makler giełdowy, a wkrótce zaczął tworzyć własne firmy. W latach 90-tych został doradcą w Federalnej Służbie Podatkowej Rosji. Jednocześnie rozwijał karierę naukową, osiągając stopień doktora ekonomii na moskiewskim MGU.

 

Poza literaturą ekonomiczną, ściśle związaną z obecną socjalno- ekonomiczną kondycją Rosji napisał szereg opowiadań, a także siedem powieści.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »