Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Monografie Prawnicze » Wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym wobec...
Wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym wobec... - Justyna Konikowska-Kuczyńska

Wykonywanie kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym wobec...

Wydawnictwo: C. H. Beck
ISBN: 978-83-255-6825-2
Język: Polski
Data wydania: 2014
Liczba stron: 249
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 99,00 zł
Nasza cena: 99,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Justyna Konikowska-Kuczyńska w formacie PDF


Podstawowym celem pracy jest ukazanie nowej instytucji w polskim prawie penitencjarnym – systemu terapeutycznego wykonywania kary pozbawienia wolności. W publikacji Autorka szczegółowo omawia zagadnienia dotyczący wykonywanie kary pozbawienia wolności wobec skazanych uzależnionych od środków odurzających lub substancji psychotropowych, począwszy od tła historycznego, poprzez ukazanie danych statystycznych i badań dotyczących danej kwestii, aż do regulacji systemu terapeutycznego.

Autorka analizuje kwestie, które budzą najwięcej kontrowersji, a także te stwarzające najwięcej problemów, wpływające na efektywność wykonywania kary pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym.

W monografii zawarto ponadto wnioski i postulaty, których realizacja powinna przyczynić się do ewentualnego udoskonalenia funkcjonowania systemu terapeutycznego w kontekście skazanych uzależnionych od środków odurzających, a także do pełnej realizacji zadań postawionych przez ustawodawcę.