Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Homo sapiens. Meandry ewolucji - Marcin Ryszkiewicz

Homo sapiens. Meandry ewolucji

Wydawnictwo: Wydawnictwo CIS
ISBN: 978-83-61710-52-3
Język: Polski
Data wydania: 2 stycznia 2014
Liczba stron: 623
Rozmiar pliku: 3,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
49,90 zł
Nasza cena:
49,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Pochodzenie człowieka, wyjątkowość gatunku Homo sapiens, szczególny charakter i specyficzna historia planety, na której żyjemy - to problemy, które od wieków nurtują filozofów. A od chwili narodzin współczesnej nauki, czyli już od kilkuset lat, tą problematyką zajmują się również liczni badacze. Rozwój wiedzy o człowieku przedstawia w swojej książce "Homo sapiens. Meandry ewolucji" doktor Marcin Ryszkiewicz, pracownik Muzeum Ziemi, ceniony popularyzator nauk przyrodniczych i ewolucjonizmu.
W badaniach nad człowiekiem wciąż więcej jest pytań i hipotez niż uzasadnionych twierdzeń i świadectw empirycznych. Wkład w historię nauki mieli zarówno uczeni o uznanym i niekwestionowanym dorobku, jak i ekscentrycy, których szalone pomysły stały się inspiracją dla dalszych, nieraz uwieńczonych sukcesem poszukiwań. Teorie mające dziś status naukowego faktu (na przykład afrykańskie korzenie naszego gatunku albo jego bliskie pokrewieństwo z szympansem) zderzały się z nieprawdopodobnymi hipotezami, których nikt już nie traktuje poważnie. Przekonujemy się, że najtrudniejsze pytania zawsze prowokowały do wysuwania najbardziej kontrowersyjnych przypuszczeń.
W książce "Homo sapiens. Meandry ewolucji" Marcin Ryszkiewicz przedstawia własną wizję wyjątkowości antropogenezy, opierającą się na najnowszych odkryciach z bardzo wielu dziedzin nauki - od geologii, poprzez paleoarcheologię, paleoantropologię, prymatologię aż po psychologię ewolucyjną. Autor przytacza też liczne hipotezy, teorie i fakty z historii nauk o człowieku oraz nauk o Ziemi. Ta fascynująca lektura zabiera nas w podróż po drogach i bezdrożach ewolucji gatunku Homo sapiens, a przy okazji wtajemnicza w dokonania współczesnej nauki.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »