Strona główna » Księgarnia » eBooki » Popularnonaukowa » Gloria Victis. Losy Gazety Ludowej – jedynego opozycyjnego dziennika...
Gloria Victis. Losy Gazety Ludowej – jedynego opozycyjnego dziennika... - Lilla Barbara Paszkiewicz

Gloria Victis. Losy Gazety Ludowej – jedynego opozycyjnego dziennika...

Wydawnictwo: Novae Res
ISBN: 978-83-7942-038-4
Język: Polski
Data wydania: marca 2014
Liczba stron: 628
Rozmiar pliku: 12,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 44,00 zł
Nasza cena: 37,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Lilla Barbara Paszkiewicz w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Fragment przedmowy prof. W. Bartoszewskiego – jedynego żyjącego dziennikarza „Gazety Ludowej”:

Pionierska praca Lilli Barbary Paszkiewicz „Gloria Victis”. Losy „Gazety Ludowej” – jedynego opozycyjnego dziennika PSL i jej pracowników w latach 1945-1947 stanowi ważny krok na drodze do poszerzenia i pogłębienia naszej wiedzy o niesłychanie trudnych wyborach, jakich przyszło dokonywać pod władzą komunistów patriotycznie i demokratycznie usposobionym Polakom, nie tylko w środowisku dziennikarzy, ale w pewnym sensie także w rozległym, idącym w setki tysięcy rodzin ówczesnym środowisku czytelniczym. „Gazeta Ludowa” bowiem mocna była nie tylko siłą wyznawanej zasady: jeśli nawet nie można powiedzieć wszystkiego, to nie kłamać o tym, co się mówi, ale także poparciem bardzo szerokich kół polskiego społeczeństwa w latach 1945-1947.


Lilla Barbara Paszkiewicz – politolog i historyk, wieloletni nauczyciel akademicki. W badaniach naukowych podejmuje problematykę życia społecznego i politycznego. Jest autorką wielu artykułów i opracowań poświęconych zagadnieniom historii najnowszej. Aktualnie ważnym nurtem jej zainteresowań naukowych jest socjalistyczna myśl polityczna i biografistyka XX wieku.