Strona główna » Księgarnia » eBooki » Proza » Jutro, w czas bitwy, o mnie myśl
Jutro, w czas bitwy, o mnie myśl - Javier Marias, Carlos Marrodan-Casas

Jutro, w czas bitwy, o mnie myśl

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-271-3
Język: Polski
Data wydania: 16 luty 2015
Liczba stron: 416
Rozmiar pliku: 863,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 31,50 zł
Wybrany format: Ebook  - Javier Marias, Carlos Marrodan-Casas w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Marta zaprasza niedawno poznanego Victora do swojego madryckiego apartamentu. Wszystko dzieje się pod nieobecność męża, który przebywa w podróży służbowej w Londynie. Kiedy zasypia jej dwuletni syn, Victor i Marta udają się do sypialni. W ramionach niedoszłego kochanka Marta nagle umiera. Przerażony mężczyzna ucieka ze stanikiem i z kasetą magnetofonową sekretarki automatycznej jako jedynymi łupami miłosnymi i z gryzącym go poczuciem winy wobec niemal sobie nieznanej zmarłej. To niecodzienne zdarzenie daje początek niezwykłej próbie wyjścia bohatera z cienia, z nijakości, z nicości...

Javier Marias, w swojej ekscentrycznej i niesamowitej powieści, twardo stąpa po ziemi ukazując, co kryją kłamstwa, a co skrywa prawda.

„Marías jest kimś na kształt moralisty – a może raczej amoralisty? Rozważania, którym oddają się bohaterowie jego powieści, nie są oderwanymi od życia spekulacjami, lecz naszymi, realnymi codziennymi dylematami”.

Tomasz Pindel, Tygodnik Powszechny

„Stylowy, wymagający wysiłku intelektualnego. Marías ma zdumiewający talent, jego proza jest ambitna, ironiczna, filozoficzna i ostatecznie pełna współczucia”.

The New York Times