Strona główna » Księgarnia » Audiobooki » Fantastyka » Star Carrier Tom 5. Ciemna materia.
Star Carrier Tom 5. Ciemna materia. - Roch Siemianowski, Ian Douglas

Star Carrier Tom 5. Ciemna materia.

Wydawnictwo: Heraclon International Sp. z o.o.
ISBN: 978-83-7927-237-2
Język: Polski
Data wydania: 5 stycznia 2015
Czas: 10 godz. 35 min.
Rozmiar pliku: 582,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 29,95 zł
Nasza cena: 29,95 zł
Wybrany format: Audiobook  - Roch Siemianowski, Ian Douglas w formacie MP3


Lotniskowcowa grupa bojowa pod dowództwem Trevora „Piachu” Graya odkrywa oznaki działania cywilizacji tak potężnej, że jest ona w stanie kształtować nie tylko poszczególne planety, słońca czy galaktyki, ale całe wszechświaty. Tymczasem na Ziemi trwa wojna Stanów Zjednoczonych Ameryki z Konfederacją. Wojna nie tylko o przejęcie podnoszonych z ruin terenów zamieszkanych przez prymów, ale przede wszystkim mająca na celu zmuszenie USNA do podjęcia wraz z rządem w Genewie rozmów z Sojuszem Sh’daar. I to rozmów, które uczynić mają z ludzkości kolejną rasę podległą prastarej cywilizacji. Prezydent Koenig, sprzymierzony z Hegemonią Chińską, Północnymi Indiami, Rosją i Teokracją Islamską, nie chce się zgodzić na podobne rozwiązanie. Na pewno nie po tym, jak zniszczono stolicę USNA atakiem nanodekonstrukcyjnym, zabronionym wszelkimi konwencjami.
Sytuacja staje się coraz bardziej napięta, a wracający z wyprawy do Czarnej Rozety admirał Gray znajduje w okolicach Saturna ślady ataku floty Konfederacji na amerykańską stację kosmiczną. W dodatku siły wroga wspierane są przez jednostkę kosmiczną nieznanego pochodzenia.
Co w takim położeniu powinien uczynić prezydent USNA? Jaką rolę odegra w wydarzeniach admirał Gray? Tego czytelnik dowie się na stronach piątej części cyklu „Star Carrier”. Ian Douglas umiejętnie stopniuje napięcie, sprawiając, że trudno się oderwać od lektury. Świetnie poprowadzona intryga i znakomite opisy zmagań kosmicznych to firmowy znak tego autora.