Strona główna » Księgarnia » eBooki » Powieść » Królowa Tearlingu
Królowa Tearlingu - Izabella Mazurek, Erika Johansen

Królowa Tearlingu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Galeria Książki
ISBN: 978-83-64297-40-3
Język: Polski
Data wydania: 4 luty 2015
Liczba stron: 362
Rozmiar pliku: 925,6 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 39,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Izabella Mazurek, Erika Johansen w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Młoda księżniczka musi upomnieć się o tron i stoczyć bój z potężną czarownicą w decydującej rozgrywce między światłością a mrokiem

Kelsea dorastała w ukryciu, z dala od królewskiej twierdzy, i niewiele wie o straszliwej przeszłości Tearlingu. Jej przodkowie odpłynęli z chylącego się ku upadkowi świata, by stworzyć nowy, wolny od technologii. Jednak społeczeństwo podzieliło się na trzy zastraszone narody oddające hołd czwartemu: potężnemu Mortmesne pod rządami okrutnej Szkarłatnej Królowej.

W dniu dziewiętnastych urodzin Kelsea wyrusza w niebezpieczną podróż do stolicy, gdzie ma zająć należne jej miejsce na tronie Tearlingu. Jednak zło, jakie odkrywa w sercu królestwa, popycha ją ku śmiałemu czynowi, który otwiera Szkarłatnej Królowej drogę do zemsty. Śmiertelnie niebezpieczni przeciwnicy – od skrytobójców po ludzi posługujących się najmroczniejszą magią krwi – snują plany zamordowania dziewczyny.

Kelsea dopiero rozpoczyna walkę o ocalenie królestwa. Pełna zagadek, zdrad i niebezpieczeństw droga do jej przeznaczenia jest próbą ognia, z której wyłoni się legenda... lub która doprowadzi do jej upadku.