Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Komentarz. Wydanie 1 - Stanisław Bogucki

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Komentarz. Wydanie 1

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0947-6
Język: Polski
Data wydania: listopada 2014
Liczba stron: 278
Rozmiar pliku: 910,1 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
69,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF

Stan prawny na 1 października 2014 roku

Komentarz do ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – w zakresie obejmującym regulacje dotyczące ryczałtu od przychodów ewidencjonowanychskierowany jest przede wszystkim do osób prowadzących działalność gospodarczą. Takiej formie opodatkowania mogą podlegać także przychody z tytułu najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze – jeżeli umowy te nie są zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.

„Kompleksowe i komunikatywne ujęcie problematyki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych pozwala jednoznacznie stwierdzić, że komentarz skierowany jest nie tylko do praktyków, m.in. pracowników administracji podatkowej, doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, sędziów sądów administracyjnych, lecz także do studentów i innych osób, które chciałyby lepiej poznać meandry uproszczonych form opodatkowania dochodów osób fizycznych”.

[z recenzji dr hab. B. Pahla, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie]

 

Stanisław Bogucki, dr Arkadiusz Cudak oraz Aleksandra Wrzesińska-Nowacka sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego, orzekający w Izbie Finansowej. Autorzy lub współautorzy publikacji z różnych dziedzin prawa (monografii, komentarzy, artykułów, glos), przede wszystkim z zakresu prawa podatkowego i procedur podatkowych. Zajmują się również działalnością popularyzatorską i naukową.

 

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »