Wybierz siebie - Magda Witkowska, James Altucher

Wybierz siebie

Wydawnictwo: MT Biznes
ISBN: 978-83-7746-833-3
Język: Polski
Data wydania: 26 września 2014
Liczba stron: 268
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 49,90 zł
Nasza cena: 41,90 zł
Wybrany format: Ebook - Magda Witkowska, James Altucher w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Świat się zmienia. Rynki się załamują. Miejsca pracy znikają jedno po drugim. Branże przeżywają kryzys i zmieniają się na naszych oczach. Wszystkie nasze zabiegi, które miały nam zapewnić różne „zabezpieczenia”, wszystko, co miało nam dawać „bezpieczeństwo”, nagle straciło na znaczeniu – studia, zatrudnienie, emerytura. Rząd. To wszystko wali się na naszych oczach. We wszystkich obszarach życia społecznego pośrednicy powoli tracą rację bytu. Nikt nam już nie proponuje pracy, nie inwestuje w nasze firmy, nie chce z nami podpisywać umowy, nie chce nas wybrać. Musisz zatem podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu: musisz wybrać siebie.

Pojawiły się nowe narzędzia i siły gospodarcze, dzięki którym ludzie mogą tworzyć sztukę, zarabiać miliony dolarów i zmieniać świat bez niczyjej „pomocy”. Z ruin dawnego systemu wyłaniają się coraz to nowe możliwości, dzięki którym możemy sobie zapewnić sukces w sferze wewnętrznej (osobiste szczęście i zdrowie) oraz zewnętrznej (satysfakcjonująca praca i dostatnie życie).

Ta książka podpowie ci, jak to zrobić. Przytaczając dziesiątki analiz, wywiadów i przykładów – w tym między innymi chwytającą za serce i inspirującą historię inwestora i przedsiębiorcy, a zarazem autora tej książki Jamesa Altuchera – Wybierz siebie podpowiada, jak wytyczyć indywidualną drogę do wspaniałego nowego świata, który powstanie na gruzach starej rzeczywistości.

"Jeżeli chodzi o Jamesa i jego książkę, od razu widać, że on sporo w życiu przeszedł. Dążył do sukcesu własną drogą, nie wiedząc, dokąd go ona doprowadzi. Nie wiedział, co go czeka…"

Dick Costolo, dyrektor generalny firmy Twitter

"James Altucher jest przerażająco błyskotliwy."

Steven Dubner, autor książki Freakonomia

James Altucher odniósł sukces jako przedsiębiorca, inwestor, pisarz i szachista. Założył i prowadził ponad dwadzieścia firm, z których kilka sprzedał z dużym zyskiem. W swojej karierze prowadził między innymi fundusze inwestycyjne typu venture i fundusze hedgingowe, był też aniołem biznesu. Obecnie zasiada w zarządach kilku firm. Jego teksty pojawiały się na łamach i antenach prestiżowych mediów, takich jak „Wall Street Journal”, ABC, „Financial Times”, Tech Crunch, „Forbes” czy CNBC. Od 2010 roku prowadzi bloga, który zyskał sobie już ponad 10 milionów czytelników. Wybierz siebie to jego jedenasta książka.

Spis treści

 1. Przedmowa
 2. Wybrałem siebie. Wprowadzenie
 3. Historia gospodarcza epoki „wybierz siebie”
 4. Permanentna tymczasowość
 5. A potem wszyscy się śmiali
 6. Czy jeden człowiek może mieć kontrolę
 7. nad twoim życiem?
 8. Jak wybrać siebie
 9. Prosta dzienna praktyka, czyli dlaczego tak dużo ludzi
 10. chce umrzeć
 11. Co zrobić, jeśli dopadł mnie kryzys?
 12. Wybierz siebie, żeby żyć
 13. Poszukiwanie celu w życiu
 14. Jak zniknąć i już więcej nie dać się znaleźć
 15. Po prostu to zrób!