Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biografie » Polonia Restituta. Wspomnienia z dwudziestolecia międzywojennego
Polonia Restituta. Wspomnienia z dwudziestolecia międzywojennego - Stefan Korboński

Polonia Restituta. Wspomnienia z dwudziestolecia międzywojennego

Wydawnictwo: Prohibita
ISBN: 978-83-61344-72-8
Język: Polski
Data wydania: 10 listopada 2014
Liczba stron: 762
Rozmiar pliku: 7,9 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 29,90 zł
24,90 zł
Promocyjna cena tylko do
20 grudnia 2016 00:12
Wybrany format: Ebook  - Stefan Korboński w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Nieznana w Polsce książka Stefana Korbońskiego (wydana jedynie w latach 80. w bardzo niewielkim nakładzie w Stanach Zjednoczonych) to ciekawy i często dowcipny opis II RP oczyma przedstawiciela pokolenia, które miało szczęście cieszyć się niepodległością. W książce znajdziemy wiele obserwacji życia codziennego, zwyczajów pokolenia naszych dziadków. Czytelnik pozna więc kulisy działania sądów i prokuratury, targowania się w czasie zakupu samochodu, wypoczynku nad Bałtykiem, wreszcie nawet tajniki podrywania dziewcząt. A wszystko to opisane w pięknym stylu, z humorem i wieloma anegdotami.

 

Polonia Restituta to subiektywna opowieść przedstawiciela pokolenia, które zdążyło powalczyć o kształt Odrodzonej, a następnie przeżywać jej dramaty – z zamachem majowym i więzieniem w Brześciu na czele – kształtować opozycję antysanacyjną, a także pracować, bogacić się, podróżować, założyć rodzinę i znajdować czas na rozrywkę – bale i pojedynki.

Prof. Jan Żaryn


Moje Dwudziestolecie Niepodległości jest o tyle bogate, że skła­da się na nie z jednej strony walka z bronią w ręku o odrodzoną Pol­skę, nauka, praca i polityka, z drugiej bujna młodość, czasami szalo­na, upojenie przyrodą i przygodą oraz wesołe, nieraz lekkomyślne życie.

W tym Dwudziestoleciu Niepodległości nie brak blasków i cieni, walki i ofiar, ale ta jedna karta w naszej przeszło tysiącletniej historii prawdy się nie boi i brązu nie potrzebuje.

Stefan Korboński