Strona główna » Księgarnia » Lutosławski. Skrywany wulkan

Kategorie ebooków

Lutosławski. Skrywany wulkan - Aleksander Laskowski

Lutosławski. Skrywany wulkan

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
ISBN: 978-83-224-0977-0
Język: Polski
Data wydania: września 2014
Liczba stron: 75
Rozmiar pliku: 845,7 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 32,00 zł
Nasza cena: 19,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Aleksander Laskowski w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Simon Rattle, Antoni Wit, Esa-Pekka Salonen, Edward Gardner – czterej wybitni dyrygenci – cztery wyjątkowe osobowości – czterej ambasadorzy muzyki w świecie i jeden wspólny temat: Witold Lutosławski.

Czy pamięta pan swoje pierwsze spotkanie z Witoldem Lutosławskim? ... Czy kiedykolwiek rozmawiał pan z nim o interpretowaniu jego muzyki? ... Jakie znaczenie ma dla pana muzyka Witolda Lutosławskiego? ... Czy są jakieś trudności w dyrygowaniu jego dziełami aleatorycznymi? ... Jakim człowiekiem był Witold Lutosławski? ... Jak wyglądają próby muzyki aleatorycznej? ... Czy sądzi pan, że Lutosławski ma następców? ...


„Lutosławski. Skrywany wulkan” to zapis rozmów, jakie podjął się przeprowadzić Aleksander Laskowski ze znanymi dyrygentami, na temat osoby i twórczości jednego z największych kompozytorów muzyki XX wieku. Czy odpowiedzi rozmówców potwierdzą dotychczasowe przekonania o cichym i spokojnym uosobieniu Lutosławskiego? Czy może odkryją nieznaną do tej pory stronę osobowości kompozytora...? Na pewno wniosą nowe ciekawe spojrzenie na Jego twórczość, odbieraną od strony „batuty i pulpitu”.

Rozmowy poprzedza esej o Witoldzie Lutosławskim autorstwa Julii Hartwig.