Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Karne » Fiat iustitia pereat mundus. Księga jubileuszowa poświęcona Sędzie...
Fiat iustitia pereat mundus. Księga jubileuszowa poświęcona Sędzie... - Marek Bielski

Fiat iustitia pereat mundus. Księga jubileuszowa poświęcona Sędzie...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0661-1
Język: Polski
Data wydania: października 2014
Liczba stron: 672
Rozmiar pliku: 6,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 159,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Marek Bielski w formacie PDF Pozostałe formaty:


Publikacja FIAT IUSTITIA PEREAT MUNDUS. Księga jubileuszowa poświęcona Sędziemu Sądu Najwyższego Stanisławowi Zabłockiemu z okazji 40-lecia pracy zawodowej, pod red. Piotra Hofmańskiego to zbiór publikacji związanych z szerokimi zainteresowaniami Jubilata. Swój akces do Księgi zgłosili najwybitniejsi przedstawiciele nauki prawa karnego, adwokaci, sędziowie, prawnicy współpracujący z Jubilatem w Państwowej Komisji Wyborczej, a także w komisjach kodyfikacyjnych, przyjaciele. Ponieważ niemal każdy z autorów starał się w jakiś sposób nawiązać do zainteresowań Sędziego Zabłockiego, rezultatem musiał być zbiór tematycznie bardzo zróżnicowany. Znajdują się w nim teksty dotyczące zarówno prawa oraz procesu karnego, jak i prawa wyborczego.

Stanisław Zabłocki jest sędzią Izby Karnej Sądu Najwyższego i przewodniczącym Wydziału Zagadnień Prawnych, a także członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego; do 1991 r. był wybitnym obrońcą w sprawach karnych; autor ponad 200 publikacji naukowych, w tym komentarzy, artykułów i glos. Członek Państwowej Komisji Wyborczej.