Strona główna » Księgarnia » Dobry szef, zły szef

Kategorie ebooków

Dobry szef, zły szef - Janusz German, Urszula Zinserling, Robert I. Sutton

Dobry szef, zły szef

Wydawnictwo: MT Biznes
ISBN: 978-83-7746-861-6
Język: Polski
Data wydania: 26 września 2014
Czas: 6 godz. 24 min.
Rozmiar pliku: 352,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 44,90 zł
Nasza cena: 44,90 zł
Wybrany format: Audiobook - Janusz German, Urszula Zinserling, Robert I. Sutton w formacie MP3 Pozostałe formaty:


Jeżeli jesteś szefem, to czy jesteś tym dobrym? W jaki sposób możesz nieustannie szlifować swoje umiejętności i dopingować ludzi, aby dawali z siebie wszystko i byli dumni z faktu, że dla ciebie pracują? Czy zdajesz sobie sprawę, jak twoje słowa i czyny (i twoje miny) wpływają na podwładnych? Co oni tak naprawdę o tobie myślą? Czy jesteś świadom tego, jak cię widzą, czy też żyjesz w świecie złudzeń? Gdyby twoi pracownicy mieli wybór, czy nadal by u ciebie pracowali? Sutton, przeplatając przykłady z życia ze stosownymi naukowymi badaniami behawioralnymi, przedstawia staranny i miejscami zaskakujący raport na temat tego, co robią najlepsi szefowie.

„Dobry szef, zły szef” to ostateczny plan działania dla każdego, kto kiedykolwiek został wyniesiony na stanowisko władzy oraz droga wybawienia dla tych, których szefowie nie rozumieją problemu.

Robert Sutton jest profesorem teorii i techniki zarządzania na Uniwersytecie Stanforda oraz profesorem honorowym w dziedzinie zachowań organizacyjnych w Podyplomowej Szkole Biznesu Stanforda. Sutton prowadzi badania nad liderami i szefami, innowacyjnością, zajmuje się zarządzaniem opartym na dowodach naukowych oraz szczegółowymi zagadnieniami życia organizacyjnego. Napisał wiele książek, między innymi a „The No Asshole Rule”. Profesor Sutton spotkał się z wieloma wyróżnieniami i otrzymał liczne nagrody. W 2002 roku został wybrany przez magazyn Business 2.0 na wiodącego „guru zarządzania”, a w 2005 roku nagrodzono go za najlepszy artykuł opublikowany w Academy of Management Review. „Hard Facts, Dangerous Half-Truths, and Total Nonsense” została uznana za najlepszą książkę biznesową 2006 roku przez magazyn Toronto Globe and Mail, a „The No Asshole Rule” zdobyła Quill Award za najlepszą książkę biznesową 2007 roku. W 2007 roku Sutton wszedł do grona dziesięciu „największych gwiazd szkół handlowych” według BusinessWeek, które to grono zrzesza „profesorów wywierających wpływ na współczesny biznes wykraczając w swoim myśleniu daleko poza akademicką naukę”. Profesor Sutton wygłasza wykłady i prowadzi warsztaty dla dyrektorów i menedżerów z dziesiątków branż i z ponad 25 różnych krajów. Szczególnie bliska jest mu uczelnia Hasso Plattner Institute of Design, powszechnie nazywana „szkołą myślenia projektowego na Stanfordzie”. Sutton jest współtwórcą jej wielokierunkowego programu edukacyjnego, który pozwala stosować w praktyce i rozpowszechniać „myślenie projektowe”.

Spis treści

 1. Przedmowa. Od bubków do szefów
 2. z prawdziwego zdarzenia
 3. Część I
 4. PODWALINY
 5. Właściwy sposób myślenia
 6. Część II
 7. CO ROBIĄ NAJLEPSI SZEFOWIE
 8. Sprawuj kontrolę
 9. Staraj się być coraz mądrzejszy
 10. Gwiazdy i zgniłe jabłka
 11. Za słowami mają iść czyny
 12. Bądź żywą tarczą
 13. Nie wykręcaj się od brudnej roboty
 14. Zdław swojego wewnętrznego szefobubka
 15. Część III
 16. EFEKT OSTATECZNY
 17. Zawsze chodzi o ciebie
 18. Twoje historie i pomysły na szefów
 19. Epilog. Jak postępują wspaniali szefowie
 20. Podziękowania
 21. O autorze