Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Karta Nauczyciela. Komentarz. Wydanie 1 - Małgorzata Zając-Rzosińska

Karta Nauczyciela. Komentarz. Wydanie 1

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0767-0
Język: Polski
Data wydania: września 2014
Liczba stron: 459
Rozmiar pliku: 3,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
69,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF , EPUB

Karta Nauczyciela jest aktem prawnym, który niemalże w całości reguluje zatrudnienie nauczycieli. Przepisy Karty Nauczyciela należy czytać łącznie z przepisami Kodeksu pracy, którego postanowienia stosuje się w sprawach nieuregulowanych w Karcie Nauczyciela oraz z uwzględnieniem rozporządzeń wykonawczych – na co zwrócili uwagę Autorzy komentarza w jego treści.

Niniejszy komentarz przybliża kwestie dotyczące stosunku pracy nauczycieli, od jego nawiązania do etapu rozwiązania, z uwzględnieniem odrębności, jakie przewiduje Karta Nauczyciela względem pracowników, do których w całości mają zastosowanie przepisy Kodeksu pracy. W książce przywołano bogate orzecznictwo Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczące praktycznego stosowania przepisów Karty Nauczyciela, przedstawiono również stanowisko organów administracji publicznej wynikające z rozstrzygnięć nadzorczych. Autorzy zamieścili w książce wzory pozwów, których przedmiotem są roszczenia: o zapłatę wynagrodzenia, o ustalenie zatrudnienia nauczyciela na podstawie mianowania, o sprostowanie świadectwa pracy, o uznanie za bezskuteczne wypowiedzenia, o przywrócenie do pracy.

Książka adresowana jest do nauczycieli bez bliższego określenia, tj. do nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i pozostałych placówkach pedagogicznych. Publikacja zainteresuje również adwokatów i radców prawnych, którzy zajmują się tą tematyką, a także związki zawodowe i organy samorządu.

Jakub Jakubowski – adwokat w kancelarii prawniczej, wieloletni współpracownik struktur regionalnych jednego z największych ogólnokrajowych związków zawodowych. Zajmuje się problematyką prawa oświatowego oraz indywidualnego i zbiorowego prawa pracy. Udziela porad prawnych, reprezentuje klientów przed sądami pracy, doradza i uczestniczy w procesie tworzenia wewnątrzzakładowych źródeł prawa pracy.

Małgorzata Zając-Rzosińska – radca prawny w kancelarii prawniczej, od wielu lat zajmuje się udzielaniem porad prawnych z zakresu prawa pracy, reprezentując klientów w rozprawach sądowych. Autor wielu publikacji z zakresu prawa pracy.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »