Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biografie » Tu spał Yossarian
Tu spał Yossarian - Magdalena Słysz, Erica Heller

Tu spał Yossarian

Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 978-83-7985-090-7
Język: Polski
Data wydania: 19 września 2014
Liczba stron: 297
Rozmiar pliku: 4,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 35,00 zł
Nasza cena: 29,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Magdalena Słysz, Erica Heller w formacie MOBI Pozostałe formaty:


TU SPAŁ YOSSARIAN
KIEDY JOSEPH HELLER BYŁ OJCEM, A ŻYCIE – PARAGRAFEM 22Zabawne, momentami złośliwe, ale i wzruszające wspomnienia Eriki Heller o jej słynnym ojcu.

Nagroda Redaktorów NEW YORK TIMES BOOK REVIEW 2011


Czego pisarz, publicysta i wciąż kochający, chociaż raczej niewierny, były mąż może chcieć od ciężko chorej byłej żony? Oczywiście przepisu na doskonałą pieczeń. Joseph Heller nie mógł się pogodzić z myślą, że nie zje jej już nigdy w życiu. Autor Paragrafu 22 próbował tysiącami dolarów przekupić swoją córkę, by ta wyciągnęła od matki przepis. Bez skutku. Matka na łożu śmierci wymogła na Erice obietnicę, że Heller nigdy przepisu nie pozna.


SARKASTYCZNA, BEZLITOSNA, DOSKONAŁA
Erika Heller napisała książkę na miarę córki wielkiego kpiarza, cynika i pisarza.

Urocza i niepokorna
The New York Times


Kiedy ludzie dowiadywali się, że Joseph Heller był jej ojcem, wykrzykiwali: „Jak wspaniale!”. To dzięki niemu poznała Mela Brooksa i jego żonę Anne Bancroft, w ich rodzinnym domu gościł Mario Puzo, a zaproszenia na sylwestrowe przyjęcia przysyłał sam Woody Allen. A jednak…

„— Niezależnie od wszystkiego, nie zostawię twojej matki — powtarzał raz po raz, dobitnie, z dziwnym uśmiechem. — Nigdy!  Nawet jeśli ona przechodzi załamanie nerwowe albo chce doprowadzić do niego mnie. Nawet jeśli codziennie, w każdej minucie, będzie uprzykrzała mi życie. Nawet jeśli przez nią nie będę mógł pisać, spać ani normalnie funkcjonować, nie zostawię jej.
I miesiąc później od niej odszedł.”