Strona główna » Księgarnia » eBooki » Edukacja » Podręczniki » Niezbędnik studenta I roku. Repetytorium egzaminacyjne do ćwiczeń i...
Niezbędnik studenta I roku. Repetytorium egzaminacyjne do ćwiczeń i... - Justyna Bieda

Niezbędnik studenta I roku. Repetytorium egzaminacyjne do ćwiczeń i...

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 978-83-7969-333-7
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 193
Rozmiar pliku: 3,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 28,00 zł
Nasza cena: 28,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Justyna Bieda w formacie PDF


Skrypt opracowany z myślą o studentach I roku Wydziału Prawa i Administracji UŁ. Zawiera materiał z dziesięciu dziedzin prawa, w tym: prawa osobowego, małżeńskiego, rodzinnego, opiekuńczego, spadkowego, rzeczowego, zobowiązań, pracy, karnego i procesowego. Każda z owych dziedzin została przedstawiona w osobnym rozdziale, przy zastosowaniu układu problemowego. Przeznaczenie opracowania do celów dydaktycznych skłoniło autorów poszczególnych części do poruszenia tylko pewnych wybranych zagadnień, które umożliwią młodym adeptom prawa zapoznanie się z podstawowymi instytucjami prawa prywatnego i publicznego oraz nabycie umiejętności sprawnego i świadomego posługiwania się podstawowymi pojęciami prawnymi.

Głównym zadaniem skryptu jest przedstawienie prawa feudalnego w opozycji do prawa nowożytnego. Wraz z notatkami z ćwiczeń i wykładów ma ułatwić studentom przygotowanie się do egzaminu.