Strona główna » Księgarnia » Spółka z o.o. Prawo, zarządzanie, finanse, PR, marketing. Wydanie s...

Kategorie ebooków

Spółka z o.o. Prawo, zarządzanie, finanse, PR, marketing. Wydanie s... - Barbara Brózda

Spółka z o.o. Prawo, zarządzanie, finanse, PR, marketing. Wydanie s...

Wydawnictwo: Wiedza i Praktyka
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: lipca 2014
Liczba stron: 28
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 82,60 zł
Nasza cena: 82,60 zł
Wybrany format: Ebook  - Barbara Brózda w formacie EPUB Pozostałe formaty:


"Spółka z o.o. Prawo, zarządzanie, finanse, PR, marketing" to biuletyn dla prezesów i członków zarządu spółek z o.o., którym zależy, by:

• uniknąć płacenia własnym majątkiem za źle zinterpretowane i źle zastosowane przepisy dotyczące spółek z o.o.,

• wiedzieć, co ustawodawca na pewno miał na myśli przy tworzeniu konkretnego przepisu prawa handlowego, zamiast snuć domysły, wahać się i zwlekać,

• poznać sposoby, jak efektywnie zarządzać spółką z o.o. nie tylko w obszarze prawnym, ale również w takich sferach zarządzania, jak marketing, PR, finansowanie firmy. Nasz stały zespół redakcyjny - złożony z ponad 20 radców prawnych, specjalistów w dziedzinie prawa pracy, podatkowego, adwokatów, specjalistów od finansów, PR i marketingu- wspólnie opracowuje praktyczne porady "jak najefektywniej i w 100% zgodnie z aktualnym prawem zarządzać spółką z o.o.". W serwisie znajdują się najnowsze wskazówki z dziedzin: -Prawo handlowe, cywilne i podatkowe -Zabezpieczanie i zawieranie umów -Odpowiedzialność członków zarządu -Finansowanie spółki -Zarządzanie spółką -Marketing i PR w spółce.

Spis treści

1.PRZESŁANKA NEGATYWNA ODPOWIEDZIALNOŚCI. Członek zarządu ma obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, jeżeli wiedział o negatywnej sytuacji finansowej spółki.

2.TERMIN ZGŁOSZENIA WNIOSKU O UPADŁOŚĆ. Wniosek o ogłoszenie upadłości należy zgłosić w terminie 14 dni od momentu, kiedy zobowiązania spółki zaczęły przewyższać jej rzeczywisty majątek.

3.NIEPRAWDA W ZŁOŻONEJ DEKLARACJI PODATKOWEJ. Nieprawidłowe wypełnienie deklaracji podatkowej będzie wykroczeniem, jeśli zostało popełnione umyślnie, a nie wynika z przypadkowej pomyłki.

4.PROWADZENIE RACHUNKÓW PRZEZ BIURO KSIĘGOWE. Spółka, która udziela pełnomocnictwa dla biura księgowego na prowadzenie ksiąg rachunkowych i składanie deklaracji podatkowych, powinna zastrzec w umowie, że odpowiada ono za prawidłowe wykonanie tych czynności.