Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biznes » Zarządzanie » Rozwój zawodowy pracownika. Szanse i zagrożenia
Rozwój zawodowy pracownika. Szanse i zagrożenia - Katarzyna Januszkiewicz

Rozwój zawodowy pracownika. Szanse i zagrożenia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 978-83-7969-291-0
Język: Polski
Data wydania: 2009
Liczba stron: 262
Rozmiar pliku: 13,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 33,00 zł
Nasza cena: 16,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Katarzyna Januszkiewicz w formacie PDF


W pracy przyjęto założenie, iż rozwój zawodowy pracownika jako proces złożony, zdeterminowany jest przez siły działające zarówno po stronie organizacji jak i jednostki, które konstytuują jego przebieg w ciągu całego życia człowieka. Celem teoretycznym prezentowanej książki jest identyfikacja i analiza owych czynników oraz próba ich charakterystyki jako stymulatorów i inhibitorów procesu rozwoju, natomiast praktycznym – wskazanie i rekomendację kompleksowego ujmowania rozwoju zawodowego, z koniecznością uwzględnienia satysfakcji z pracy oraz wartości preferowanych przez pracownika.

Książka składa się z trzech części. W pierwszej podano szczegółowej analizie zagadnienie rozwoju w ujęciu teoretycznym. Część druga ma charakter zdecydowanie praktyczny, trzecia zaś stanowi konstatację prezentowanych treści, wskazując na zależności i powiązania w rozwoju jednostki, pracownika i organizacji.

Publikacja prócz rozważań merytorycznych, które mogą być podstawą do działalności dydaktycznej i wykorzystywania jej w charakterze podręcznika akademickiego, zawiera również szereg wskazówek dla praktyków zarządzania, które mogą stać się inspiracją do kształtowania pożądanego środowiska organizacyjnego.