Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Odpowiedzialność majątkowa małżonków i przymusowe dochodzenie od... - Andrzej Pokora

Odpowiedzialność majątkowa małżonków i przymusowe dochodzenie od...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0710-6
Język: Polski
Data wydania: lipca 2014
Liczba stron: 159
Rozmiar pliku: 544,9 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
59,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF

Niniejsza publikacja omówia problematykę odpowiedzialności majątkowej małżonków oraz przymusowego zaspokojenia wierzycieli z ich majątku. Kwestia odpowiedzialności małżonków za zobowiązania ma duże znaczenie społeczne, ponieważ z jednej strony odnosi się do uzasadnionych interesów wierzycieli, a z drugiej strony dotyczy podstawowych interesów rodziny.

W książce poruszone zostały w szczególności takie zagadnienia jak:

  • ogólna charakterystyka ustrojów majątkowych małżeńskich,
  • odpowiedzialność majątkiem wspólnym za zobowiązania jednego z małżonków oraz ograniczenie i wyłączenie tej odpowiedzialności,
  • egzekucja z majątku małżonków,
  • przymusowa rozdzielność majątkowa a problem dochodzenia roszczeń od małżonków.

Monografia zawiera także analizę występujących w literaturze stanowisk określających sytuację małżonka dłużnika. Autor przybliża ponadto ewolucję zasad odpowiedzialności majątkowej małżonków oraz kwestię dochodzenia od nich roszczeń, poczynając od dekretu unifikacyjnego o polskim prawie małżeńskim majątkowym z 29 maja 1946 r. Praca zawiera również część o charakterze prawnoporównawczym.

Publikacja jest adresowana do szerokiego grona odbiorców, w szczególności do prawników praktyków zajmujących się prawem cywilnym procesowym – adwokatów, radców prawnych, a także sędziów rozstrzygających w sprawach cywilnych.

Dr Andrzej Pokora – adwokat, specjalista z zakresu postępowania cywilnego, a w szczególności prawa upadłościowego i naprawczego, autor i współautor kilkudziesięciu publikacji m.in. z zakresu prawa upadłościowego oraz obrotu gospodarczego, pracownik Katedry Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »