Strona główna » Księgarnia » eBooki » Proza » Dwudzieste siódme miasto
Dwudzieste siódme miasto - Witold Kurylak, Jonathan Franzen

Dwudzieste siódme miasto

Wydawnictwo: Sonia Draga
ISBN: 978-83-7999-092-4
Język: Polski
Data wydania: 6 czerwca 2014
Liczba stron: 560
Rozmiar pliku: 1,5 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 35,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Witold Kurylak, Jonathan Franzen w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Lata osiemdziesiąte. Saint Louis, wyimaginowane dwudzieste siódme pod względem wielkości miasto w USA, które w znacznej mierze przypomina to prawdziwe, leżące nad rzeką Missisipi. Miasto obciążone mitem amerykańskiego snu i powiązanych z nim wartości oraz problemów.

Martin Probst, wzorowy obywatel, szanowany przedsiębiorca i budowniczy słynnego Gateway Arch, wraz z piękną żoną i piękną córką mieszka na uroczym przedmieściu. Jednak z chwilą gdy miasto decyduje się zatrudnić na stanowisku komendanta policji charyzmatyczną młodą kobietę z Indii o imieniu Dżammu, jego życie ulega drastycznym zmianom.

Wraz z Dżammu w mieście pojawia się bowiem grupa wpływowych Hindusów o wielkich ambicjach politycznych, którzy zaczynają infiltrować miejskie urzędy. Nowa komendantka szybko zdobywa popularność, zatrudniając rekordową liczbę czarnoskórych w policji i doprowadzając do poprawienia statystyk policyjnej walki z przestępczością. Niezbędny do realizacji celów nowej komendantki Probst staje się obiektem jej intryg, a kiedy próbuje się temu przeciwstawić, zaczynają się brutalne naciski…