Strona główna » Księgarnia » eBooki » Akademickie » Socjologia » Obrazy młodzieży polskiej w dyskursie prasowym. Młodzież o sobie i...
Obrazy młodzieży polskiej w dyskursie prasowym. Młodzież o sobie i... - Karolina Messyasz

Obrazy młodzieży polskiej w dyskursie prasowym. Młodzież o sobie i...

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 978-83-7969-236-1
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 307
Rozmiar pliku: 5,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 32,00 zł
Nasza cena: 16,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Karolina Messyasz w formacie PDF


Celem niniejszej pracy jest rekonstrukcja dyskur­sywnego budowania obrazów młodzieży polskiej pojawiających się w przekazach medialnych „Gazety Wyborczej”, „Dziennika. Polska – Europa – Świat”, „Tygodnika Powszechnego” oraz „Przeglądu Politycznego”, a zatem gazet i czasopism o zasięgu ogólnopolskim, które stanowiły przestrzeń dla dyskursu młodzieżowego w latach 1989–2011.

 

 

Podstawą dla analiz stało się osiem debat z udziałem młodzieży. Rekonstrukcja znaczeń nadawanych przez poszczególnych uczestników dyskursu, sposobów ich porządkowania i klasyfikowania, pozwoliła na odtworzenie poglądów młodzieży dotyczących otaczającego świata, własnego w nim miejsca, oraz tego, co stanowi przedmiot ich obaw, lęków, niepokojów, marzeń, celów życiowych, wartości itp., a w konsekwencji wiedzy o tym, jaka jest treść reprezentacji kolektywnych młodzieży, oraz tego, w jakich warunkach dyskursywnych one powstawały.