Strona główna » Księgarnia » eBooki » Akademickie » Humanistyka » Zjawisko wielopracy. Psychologiczne uwarunkowania i konsekwencje
Zjawisko wielopracy. Psychologiczne uwarunkowania i konsekwencje - Agnieszka Lipińska-Grobelny

Zjawisko wielopracy. Psychologiczne uwarunkowania i konsekwencje

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 978-83-7969-181-4
Język: Polski
Data wydania: 2014
Liczba stron: 251
Rozmiar pliku: 23,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 30,00 zł
Nasza cena: 19,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Agnieszka Lipińska-Grobelny w formacie PDF


W prezentowanej książce zjawisko wielopracy oglądane jest z perspektywy psychologicznej, chodzi tu bowiem o zrozumienie mechanizmów funkcjonowania człowieka w sytuacji zaangażowania w wiele rodzajów pracy jednocześnie. To niezmiernie ważny problem współczesnej psychologii pracy. Autorka włącza się tym samym w nurt badań nad najważniejszą przemianą cywilizacyjną naszych czasów w zakresie stosunków pracy, jakim jest przemiana form i systemów zatrudnienia.

 

Autorka zrealizowała poważny projekt, który przynosi nową wiedzę na temat psychologicznych uwarunkowań i konsekwencji zaangażowania w pracę na zasadzie łączenia obowiązków. To nie są przysłowiowe psychologiczne „trzy grosze" dorzucone do istniejącej wiedzy na temat zjawiska wielopracy, lecz naświetlające nowe, nieznane jej aspekty. To stanowi osobną wartość, jaką jest wiedza psychologiczna, umożliwiająca zajęcie „istotnego stanowiska” w kwestii wielopracy. Ważnym osiągnięciem Autorki jest pokazanie możliwości integrowania wiedzy psychologicznej (w tym wypadku zgrabne połączenie wyników badań na temat funkcjonowania rodziny, badań nad jakością życia, dobrostanem, zadowoleniem z pracy i życia). A także, co nie mniej ważne, pokazanie perspektywy nowych badań, ponieważ lektura pracy nasuwa nowe pytania i zachęca do szukania odpowiedzi.