Strona główna » Księgarnia » eBooki » Hobby » Kuchnia » Kuchnia śląska. Potrawy tradycyjne
Kuchnia śląska. Potrawy tradycyjne - Barbara Jakimowicz-Klein

Kuchnia śląska. Potrawy tradycyjne

Wydawnictwo: Astrum Media
ISBN: 978-83-63758-97-4
Język: Polski
Data wydania: 20 lipca 2014
Liczba stron: 278
Rozmiar pliku: 24 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 32,50 zł
Nasza cena: 19,50 zł
Wybrany format: Ebook  - Barbara Jakimowicz-Klein w formacie PDF


Karbinadle, krupniok, becok na sypko czy kluski śląskie... Któż z nas nie zasiadłby chętnie do tak zastawionego stołu. Niestety, coraz rzadziej śląskie dania pojawiają się w naszych domach. Najwyższy czas to zmienić. Z Kuchnią śląską Barbary Jakimowicz-Klein nie będzie to trudne.            W swojej książce daje ona reprezentatywny przegląd potraw charakterystycznych dla regionu Śląska, opisuje zwyczaje i praktyki kulinarne oraz – co wyjątkowe i chyba najważniejsze – dokładnie i z dużą znajomością przedmiotu przedstawia zioła przyprawowe stosowane w kuchni śląskiej. To niewątpliwy atut tej publikacji.
Barbara Jakimowicz-Klein podpowiada, że zaliczana do ciężkostrawnych tradycyjna kuchnia śląska niekoniecznie musi być szkodliwa. I że umiejętne dodawanie ziół i przypraw do potraw może podnieść ich zdrowotność (poprawiają przemianę materii, regulują procesy trawienia, leczą wiele schorzeń w obrębie układu pokarmowego) nie ujmując niczego ze smaku i urody przysmaków śląskich.
Wszak „zioła w kuchni, to zdrowie w sercu”. Przyprawy można stosować dowolnie, w zależności od własnych preferencji smakowych i stanu zdrowia. Bez względu jednak na to, jak je wykorzystamy, z pewnością pozytywnie wpłynie to na nasze zdrowie i samopoczucie. Słowem, będzie i smacznie, i zdrowo! I o to w smakach kuchni śląskiej chodzi. Smacznego!