Strona główna » Księgarnia » eBooki » Powieść » Miasto na soli
Miasto na soli - Henryk Cyprian Konkol

Miasto na soli

Wydawnictwo: Astrum Media
ISBN: 978-83-63758-70-7
Język: Polski
Data wydania: 20 lipca 2014
Liczba stron: 139
Rozmiar pliku: 6,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 25,00 zł
Nasza cena: 15,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Henryk Cyprian Konkol w formacie PDF


„Miasto na soli” to nostalgiczna powieść, w której Autor – Henryk Cyprian Konkol - po latach wraca do miejsc swojego dzieciństwa, odwiedza zakątki rodzinnego miasta, gdzie przeżywał chwile nie tylko miłe ale i trudne, spaceruje po znajomych ulicach, spotyka dawnych przyjaciół. Konfrontuje obecną rzeczywistość „swojego miasta” z własnymi wspomnieniami, z życiem w czasach peerelu widzianym oczami dziecka, a potem młodego człowieka szukającego życiowej drogi. Losy bohaterów chwilami wywołują uśmiech, czasami są tragiczne, jednak świadomość, że dotyczą one autentycznych postaci zachęca do ich poznania i skłania do zadumy.

Henryk Cyprian Konkol, urodzony 16.09.1937 w Wejherowie, mieszkał w Gdyni, Inowrocławiu i Gdańsku. Obecnie mieszka w Berlinie. Opowiadania pisze od 1999 roku. W dorobku posiada 130 tytułów publikacji własnych. Jest laureatem 38 nagród i wyróżnien w różnych konkursach literackich.

Powieść „Miasto na soli” autorstwa Henryka Cypriana Konkola zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum– MOJE MIASTO.