Strona główna » Księgarnia » eBooki » Akademickie » Socjologia » Mobbing w pracy z perspektywy interakcyjnej. Proces stawania się ofia...
Mobbing w pracy z perspektywy interakcyjnej. Proces stawania się ofia... - Piotr Chomczyński

Mobbing w pracy z perspektywy interakcyjnej. Proces stawania się ofia...

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 978-83-7969-170-8
Język: Polski
Data wydania: 2008
Liczba stron: 215
Rozmiar pliku: 3,0 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 25,00 zł
Nasza cena: 19,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Piotr Chomczyński w formacie PDF


W książce zawarte zostały rezultaty badań jakościowych nad zjawiskiem mobbingu. Jest to pierwsza pozycja na rynku wydawniczym, w której zastosowano różne techniki badań jakościowych (wywiady narracyjne i pogłębione, ukryta obserwacja uczestnicząca, analiza dokumentów itd.) w celu dokonania diagnozy zjawiska stawania się ofiarą przemocy psychicznej w miejscu pracy. Ponadto w publikacji zostały omówione wyniki badań autorów i ośrodków polskich i zagranicznych.

Jako perspektywę teoretyczną autor przyjął założenia symbolicznego interakcjonizmu, dzięki czemu udało mu się przedstawić rolę interakcji ofiary z agresorem oraz jej otoczeniem zawodowym i prywatnym.

Publikacja skierowana jest zarówno do środowiska akademickiego, jak również praktyków zajmujących się problemem mobbingu. Ponadto będzie atrakcyjną pozycją wydawniczą dla wszystkich osób zainteresowanych tą problematyką.