Strona główna » Księgarnia » eBooki » Popularnonaukowa » Być dyrektorem szkoły. Poradnik dla tych, którzy nie wiedzą w co r...
Być dyrektorem szkoły. Poradnik dla tych, którzy nie wiedzą w co r... - Anna Lidia Brzywca

Być dyrektorem szkoły. Poradnik dla tych, którzy nie wiedzą w co r...

Wydawnictwo: Novae Res
ISBN: 978-83-7722-886-9
Język: Polski
Data wydania: 1 stycznia 2013
Liczba stron: 182
Rozmiar pliku: 3,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 33,00 zł
Nasza cena: 28,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Anna Lidia Brzywca w formacie MOBI Pozostałe formaty:


„Być dyrektorem szkoły” to książka przeznaczona przede wszystkim dla młodych dyrektorów szkół lub osób, które chcą nimi zostać.

Autorka – dyrektor z 25-letnim stażem na stanowisku, dzieli się swoim doświadczeniem z innymi. Nie twierdzi, że opisana przez nią koncepcja pracy jest jedynie słuszną, ale warto podkreślić, że szkoła publiczna, którą kierowała, osiągnęła wysoki poziom dydaktyczno-wychowawczy.

W kolejnych rozdziałach poruszane są różnorodne zagadnienia związane z funkcjonowaniem szkoły, począwszy od konkursu na dyrektora, poprzez sprawy kadrowe, rekrutację, ważne elementy kultury organizacyjnej, nadzór pedagogiczny, współpracę z rodzicami, na losach absolwentów kończąc.

Opis kolejnych rad pedagogicznych i zebrań z rodzicami wskazuje na co zwrócić uwagę w ciągu roku szkolnego. Wzory druków i dokumentów dotyczą planowania i organizacji, wzory ankiet – efektywności pracy szkoły.

Wiele miejsca poświęcono sprawom wychowawczym, a przede wszystkim kształtowaniu wszechstronnej osobowości poprzez umiejętne odkrywanie mocnych stron i motywowanie uczniów.