Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Ustawa o świadczeniach rodzinnych. Komentarz praktyczny. Wydanie 1
Ustawa o świadczeniach rodzinnych. Komentarz praktyczny. Wydanie 1 - Barbara Godlewska-Bujok

Ustawa o świadczeniach rodzinnych. Komentarz praktyczny. Wydanie 1

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0749-6
Język: Polski
Data wydania: czerwca 2014
Liczba stron: 123
Rozmiar pliku: 725,1 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 49,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Barbara Godlewska-Bujok w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Świadczenia rodzinne są niezwykle rozpowszechnione – co roku korzystają z nich niemal dwa miliony rodzin. Świadczenia te stanowią element polityki rodzinnej państwa, która może być rozumiana jako działania rządu na rzecz rodzin, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących wsparcia. System świadczeń rodzinnych jest tak rozbudowany, że budzi wiele problemów interpretacyjnych. W ich rozwiązaniu pomaga komentarz do ustawy o świadczeniach rodzinnych przez wyjaśnienie definicji ustawowych, podstawowych zasad ich przyznawania oraz zadań samorządu województwa w tym zakresie.

Komentarz obejmuje najnowsze zmiany w przepisach obowiązujących oraz najnowsze orzecznictwo, nawiązuje też do przepisów prawa Unii Europejskiej. Polecamy go przede wszystkim urzędnikom, pracownikom ośrodków pomocy społecznej i samym beneficjentom świadczeń rodzinnych.

Barbara Godlewska-Bujok – dr nauk prawnych; współautorka komentarza do ustawy o spółdzielniach socjalnych, a ponadto kilkunastu artykułów z zakresu prawa pracy i prawa socjalnego, szczególnie nowych trendów w prawie pracy oraz uprawnień rodziców pracujących. Jest autorką kilkunastu projektów ustaw z zakresu prawa socjalnego i prawa pracy. Jej zainteresowania obejmują prawo socjalne, prawo zatrudnienia i prawo spółdzielcze.