Strona główna » Księgarnia » eBooki » Obyczajowe » Dar z Bretanii
Dar z Bretanii - Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Marjorie Price

Dar z Bretanii

Wydawnictwo: Black
ISBN: 978-83-7536-810-9
Język: Polski
Data wydania: 18 czerwca 2014
Liczba stron: 230
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 24,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Marjorie Price w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Ambitna artystka Marjorie Price (Midge) porzuca wygodne życie na przedmieściach Chicago i wyrusza do Francji. Tam zakochuje się w Yvie, fascynującym malarzu, który namawia ją na odważny, brzemienny w skutki krok. Wspólnie kupują odseparowaną od świata posiadłość La Salle w urokliwej Bretanii.

Gdy pozorne szczęście na idyllicznej prowincji zaczyna się rozpadać, Midge zaprzyjaźnia się ze starszą kobietą mieszkającą nieopodal. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, rodzi się między nimi niezwykła więź, która odmieni życie ich obu.

W malowniczej, oddalonej od cywilizacji bretońskiej wsi, wśród prostych mieszkańców bohaterka tej książki odnajduje ukojenie i przyjaźń, a my razem z nią. Maluje słowami obrazy z życia pełnego sprzecznych namiętności, zauroczeń i rozczarowań. To piękna opowieść o przyjaźni, odczuwaniu przyrody i przeżywaniu chwili tu i teraz.

Barbara Bursztynowicz

„Dar z Bretanii” Marjorie Price przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Okazało się bowiem, że nie tylko jest to pozycja na wysokim poziomie literackim i świetnie przetłumaczona, ale porusza tematy i zagadnienia, które szczególnie mnie interesują. Tak więc z całym przekonaniem polecić ją mogę nawet najbardziej wybrednym i wymagającym czytelnikom. Szczególnie tym, których interesuje analiza uczuć między ludźmi, w tym przypadku bardzo zręcznie i nie nachalnie osadzonych na tle wydarzeń społeczno-politycznych. Ważnym problemem jest też dylemat wyborów życiowych artystów, ich duchowe rozterki, a często wręcz dramatyczna walka wewnętrzna. Powieść niewątpliwie skłania do głębokich refleksji, jednocześnie będąc lekturą przystępną i lekką. Na pewno też nie pozostawia czytelnika obojętnym, a jej bohaterowie na długo pozostają w pamięci.

Laura Łącz

Spis treści

Prolog
1 Klepisko
2 Zrządzenia losu
3 Królestwo zwierząt
4 Wielki mur
5 Prawdziwa miłość
6 Goście, goście
7 Duchy przeszłości
8 Kilka czerwonych kropek
9 Elektryczność
10 Quatre quarts
11 Muza
12 Nadciągająca burza
13 Dżin na wolności
14 Kobieta bluszcz
15 Patyki i kamienie
16 Nocna wizyta
17 Pomocna dłoń
18 Przerwany spokój
19 Rosół z kury
20 Kraina cydru
21 Mgła opada
22 Na ratunek
23 Niedokończona sprawa
24 La misère
25 Czepiec
26 Nie zapomnij mnie
Epilog
Podziękowania
Przepis na quatre quarts