Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Dar z Bretanii - Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Marjorie Price

Dar z Bretanii

Wydawnictwo: Black
ISBN: 978-83-7536-810-9
Język: Polski
Data wydania: 18 czerwca 2014
Liczba stron: 230
Rozmiar pliku: 1,2 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
34,90 zł
Nasza cena:
24,90 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , MOBI

Ambitna artystka Marjorie Price (Midge) porzuca wygodne życie na przedmieściach Chicago i wyrusza do Francji. Tam zakochuje się w Yvie, fascynującym malarzu, który namawia ją na odważny, brzemienny w skutki krok. Wspólnie kupują odseparowaną od świata posiadłość La Salle w urokliwej Bretanii.

Gdy pozorne szczęście na idyllicznej prowincji zaczyna się rozpadać, Midge zaprzyjaźnia się ze starszą kobietą mieszkającą nieopodal. Choć pochodzą z dwóch różnych światów, rodzi się między nimi niezwykła więź, która odmieni życie ich obu.

W malowniczej, oddalonej od cywilizacji bretońskiej wsi, wśród prostych mieszkańców bohaterka tej książki odnajduje ukojenie i przyjaźń, a my razem z nią. Maluje słowami obrazy z życia pełnego sprzecznych namiętności, zauroczeń i rozczarowań. To piękna opowieść o przyjaźni, odczuwaniu przyrody i przeżywaniu chwili tu i teraz.

Barbara Bursztynowicz

„Dar z Bretanii” Marjorie Price przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Okazało się bowiem, że nie tylko jest to pozycja na wysokim poziomie literackim i świetnie przetłumaczona, ale porusza tematy i zagadnienia, które szczególnie mnie interesują. Tak więc z całym przekonaniem polecić ją mogę nawet najbardziej wybrednym i wymagającym czytelnikom. Szczególnie tym, których interesuje analiza uczuć między ludźmi, w tym przypadku bardzo zręcznie i nie nachalnie osadzonych na tle wydarzeń społeczno-politycznych. Ważnym problemem jest też dylemat wyborów życiowych artystów, ich duchowe rozterki, a często wręcz dramatyczna walka wewnętrzna. Powieść niewątpliwie skłania do głębokich refleksji, jednocześnie będąc lekturą przystępną i lekką. Na pewno też nie pozostawia czytelnika obojętnym, a jej bohaterowie na długo pozostają w pamięci.

Laura Łącz

Spis treści

Prolog
1 Klepisko
2 Zrządzenia losu
3 Królestwo zwierząt
4 Wielki mur
5 Prawdziwa miłość
6 Goście, goście
7 Duchy przeszłości
8 Kilka czerwonych kropek
9 Elektryczność
10 Quatre quarts
11 Muza
12 Nadciągająca burza
13 Dżin na wolności
14 Kobieta bluszcz
15 Patyki i kamienie
16 Nocna wizyta
17 Pomocna dłoń
18 Przerwany spokój
19 Rosół z kury
20 Kraina cydru
21 Mgła opada
22 Na ratunek
23 Niedokończona sprawa
24 La misère
25 Czepiec
26 Nie zapomnij mnie
Epilog
Podziękowania
Przepis na quatre quarts

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »