Strona główna » Księgarnia » eBooki » Biznes » Bankowość i Finanse » Koncepcja bilansu według teorii Wilhelma Osbahra jako kierunek doskon...
Koncepcja bilansu według teorii Wilhelma Osbahra jako kierunek doskon... - Michał Wiatr

Koncepcja bilansu według teorii Wilhelma Osbahra jako kierunek doskon...

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
ISBN: 978-83-7969-142-5
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 281
Rozmiar pliku: 2,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 62,00 zł
Nasza cena: 29,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Michał Wiatr w formacie PDF


W swoim spojrzeniu na bilans i jego miejsce w systemie informacyjnym przedsiębiorstwa, W. Osbahr co najmniej o sto lat wyprzedził swoją epokę.

 

Zaprezentowana w książce nowa formuła bilansu może być niezwykle użyteczna, może nie tyle jako zastępująca dotychczasową formę prezentacji, ale jako bardzo przydatny element dodatkowych informacji i objaśnień do sprawozdania finansowego, a nawet raportu biznesowego przedsiębiorstwa. Po raz pierwszy w polskim piśmiennictwie z zakresu rachunkowości tak szczegółowo opisano założenia teorii Wilhelma Osbahra. Jak wspomniał sam autor: „Niskonakładowa publikacja tej teorii jest dziś praktycznie nieosiągalna w światowych bibliotekach. Wydanie, na którym opierają się rozważania, ukazało się w roku 1923 i jest dostępne obecnie w około 30 bibliotekach na świecie”. Autor wyjątkowo rzetelnie oddał zarówno specyfikę koncepcji W. Osbahra, jak i wizjonerski charakter jego teorii.