Strona główna » Księgarnia » eBooki » Prawo i Podatki » Cywilne » Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zm...
Ustawa  o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zm... - Katarzyna Zdun-Załęska

Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zm...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0644-4
Język: Polski
Data wydania: maja 2014
Liczba stron: 236
Rozmiar pliku: 2,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 59,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Katarzyna Zdun-Załęska w formacie PDF Pozostałe formaty:


 

 

Książka przybliża treść przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego m.in. przez analizę bogatego orzecznictwa ukształtowanego w praktyce ich wieloletniego stosowania. Przywołane i omówione orzecznictwo daje możliwość zapoznania się z rozstrzygnięciami sądów w konkretnych stanach faktycznych, co ułatwia zrozumienie treści poszczególnych przepisów i dokonywanie własnych ocen prawnych.

 

Niewątpliwą zaletą komentarza są załączone do niego wzory: umowy najmu lokalu mieszkalnego, pism z oświadczeniami stron stosunku najmu oraz pism procesowych w sporach powstałych w związku z najmem lokali mieszkalnych odnoszących się do każdego z etapów postępowania sądowego, począwszy od wniesienia pozwu, a skończywszy na żądaniu wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

 

Adresatami publikacji są adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, a także obecni i przyszli najemcy lokali mieszkalnych lub osoby korzystające z lokali mieszkalnych na zasadach innych niż najem, właściciele lokali mieszkalnych i urzędnicy jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialni za gospodarowanie lokalami mieszkalnymi znajdującymi się w zasobach tych jednostek.

 

Katarzyna Zdun-Załęska – radca prawny, od lat zajmuje się udzielaniem porad prawnych i reprezentowaniem klientów w sprawach wynikających z umów najmu lokali mieszkalnych oraz innych form korzystania z cudzej nieruchomości. Jest autorką i współautorką wielu publikacji z zakresu prawa cywilnego i prawa pracy.