Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Magazyn Literacki KSIĄŻKI 5/2014 - Opracowanie zbiorowe

Magazyn Literacki KSIĄŻKI 5/2014

Wydawnictwo: Biblioteka Analiz
ISBN:
Język: Polski
Data wydania: 2014
Liczba stron: 68
Rozmiar pliku: 25 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
14,50 zł
Nasza cena:
0,00 zł

Dostępne formaty plików:

PDF

Tematem przewodnim majowego numeru jest tradycyjnie książka turystyczna. Kryzys w książce turystycznej trwa, choć w 2013 roku spadki nie były tak duże jak w latach wcześniejszych. Łączny spadek sprzedaży dla przewodników i kartografii turystycznej wyniósł 4,8 proc., podczas gdy rok wcześniej – 10,4 proc. Wartość rynku to 62,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej – 65,3 mln zł, ale w rekordowym 2008 roku było aż 94,3 mln zł, a więc w ciągu pięciu lat ubyło 32 mln zł, to jest jedna trzecia – pisze w raporcie Łukasz Gołębiewski. W numerze przeczytać można także rozmowę z Januszem Przeorkiem i Rafałem Tyksińskim, współwłaścicielami wydawnictwa ExpressMap; w tym wydaniu prezentujemy również laureatów Nagrody Magellana dla najlepszych publikacji turystycznych

Spis treści

Kolejny słabszy rok

Tematem przewodnim majowego numeru jest tradycyjnie książka turystyczna. Kryzys w książce turystycznej trwa, choć w 2013 roku spadki nie były tak duże jak w latach wcześniejszych. Łączny spadek sprzedaży dla przewodników i kartografii turystycznej wyniósł 4,8 proc., podczas gdy rok wcześniej – 10,4 proc. Wartość rynku to 62,2 mln zł, podczas gdy rok wcześniej – 65,3 mln zł, ale w rekordowym 2008 roku było aż 94,3 mln zł, a więc w ciągu pięciu lat ubyło 32 mln zł, to jest jedna trzecia – pisze w raporcie Łukasz Gołębiewski. W numerze przeczytać można także rozmowę z Januszem Przeorkiem i Rafałem Tyksińskim, współwłaścicielami wydawnictwa ExpressMap; w tym wydaniu prezentujemy również laureatów Nagrody Magellana dla najlepszych publikacji turystycznych„Mazurek” we mnie gra!

Z wykształcenia jestem bibliografem i wydawcą naukowym. Szukanie w dokumentach, szperanie i… znajdowanie to fascynujące zajęcie! (Podobnie jak szukanie rymów!). Przeczytałam wiele książek, zrobiłam mnóstwo notatek, spisałam masę pytań… Bardzo pracochłonne było gromadzenie materiałów. Ale jeszcze bardziej pracochłonna była ich weryfikacja. Niektóre źródła już na pierwszy rzut oka nie wzbudzają zaufania. Rozpoznanie tego to czasami kwestia wprawy. Przykład? Proszę bardzo! Na stronie internetowej, opisującej jedną z występujących w książce postaci zamieszczone jest zdjęcie grobu, na którym widnieje data śmierci. Zaś w tekście data jest całkiem inna. Ale niestety czasami dojście do prawdy wymaga żmudnych poszukiwań… Czy Wybicki był posłem na Sejm Czteroletni? Nawet Encyklopedia PWN podaje, że tak! A jednak okazało się, że nie był… Pracowałam nad tą książką rok. Jak widać, tyle czasu potrzeba, aby rzetelnie napisać… 64 strony – z Małgorzatą Strzałkowską, autorką książki „Mazurek Dąbrowskiego. Nasz hymn narodowy”, rozmawia Piotr DobrołęckiKsiążki miesiąca

„Instytut młodych naukowców” Matthew Pearla i „Geniusz i świnie” Piotra Lipińskiego

„Mazurek Dąbrowskiego” Małgorzaty Strzałkowskiej i Adama Pękalskiego oraz „Człowiek krzyża” Alfredo TradigoProponujemy także:

Wydarzenia

Bestsellery

Kolebka Światowego Dnia Książki – spojrzenie z Katalonii

Poeta nieufny i zadufany – wspomnienie Tadeusza Różewicza

Otwarte oczy dziecka – wspomnienie Gabriela Garcíi Márqueza

Na-molny książkowiec - felieton Tadeusza Lewandowskiego

Felieton Marka Ławrynowicza

Między wierszami - felieton Tomasza Zaperta

oraz  recenzje

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »