Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Dyrektywa koordynująca procedury udzielania zamówień przez podmioty... - Michał Jaskólski

Dyrektywa koordynująca procedury udzielania zamówień przez podmioty...

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0617-8
Język: Polski
Data wydania: maja 2014
Liczba stron: 155
Rozmiar pliku: 612,7 KB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
59,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF

Przedmiotem niniejszego opracowania jest dyrektywa 2004/17/WE, której unormowania dotyczą działań podejmowanych na rynkach gazu, energii cieplnej, energii elektrycznej, w sektorze gospodarki wodnej, na rynkach usług transportowych i pocztowych, a ponadto w sektorze poszukiwania i wydobycia ropy naftowej, gazu, węgla oraz innych paliw stałych, a także w sektorze portów i portów lotniczych.

Dyrektywa 2004/17/WE została ukształtowana na podstawie kryterium przedmiotowego, toteż czynnikiem warunkującym poddanie zamówienia publicznego pod dyspozycję jej przepisów nie jest podmiot, który go udziela, lecz charakter działalności, której ono dotyczy.

Nowością wprowadzoną w dyrektywie 2004/17/WE jest włączenie w zakres zamówień sektorowych sektora usług pocztowych, który dotychczas podlegał procedurom dyrektyw klasycznych.

Regulacje dyrektywy omówione zostały w odniesieniu do przepisów prawa krajowego oraz poglądów doktryny. Aby jeszcze dokładniej zaprezentować praktykę ich stosowania, przywołano orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Opracowanie adresowane jest do praktyków zajmujących się zamówieniami publicznymi: radców prawnych i adwokatów, a także osób chcących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie uprawnień i obowiązków nakładanych na zamawiających oraz uczestników postępowań przetargowych bezpośrednio przez prawo unijne. Ze względu na przystępny i przejrzysty sposób prowadzenia rozważań publikacja może być przydatna także aplikantom radcowskim i adwokackim.

Michał Jaskólski – partner w kancelarii prawnej, ekspert Business Centre Club ds. Prawa, konsultuje projekty ustaw i rozporządzeń z zakresu zamówień publicznych z ramienia organizacji pracodawców. Reprezentował klientów lub był ich konsultantem w sprawach największych polskich przetargów, takich jak inwestycje drogowe czy program informatyzacji województwa mazowieckiego.

Martyna Banajska – pracownik kancelarii prawnej, członkini zespołu ds. zamówień publicznych. Jej specjalizacją jest prawo nieruchomości i prawo budowlane. Współpracowała w obsłudze klientów realizujących inwestycje w województwie mazowieckim.

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »