Strona główna » Księgarnia » eBooki » Religia » Zelota. Życie i czasy Jezusa z Nazaretu
Zelota.  Życie i czasy Jezusa z Nazaretu - Patryk Gołębiowski, Reza Asian

Zelota. Życie i czasy Jezusa z Nazaretu

Wydawnictwo: Burda Książki
ISBN: 978-83-7778-829-5
Język: Polski
Data wydania: 21 maja 2014
Liczba stron: 308
Rozmiar pliku: 3,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 28,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Patryk Gołębiowski, Reza Asian w formacie EPUB Pozostałe formaty:


Przed dwoma tysiącami lat żydowski kaznodzieja i cudotwórca wędrował po Galilei, zbierając uczniów, żeby zaprowadzić królestwo Boże na ziemi. Zapoczątkowany przez niego ruch rewolucyjny okazał się tak wielkim zagrożeniem dla panującego ładu społecznego, że Jezusa pojmano, po czym skazano na męczeńską śmierć. Kilka dziesiątków lat po jego ukrzyżowaniu uczniowie nazwą go synem Boga.

Reza Aslan opisuje tę jedną z najbardziej  tajemniczych postaci w dziejach ludzkości przez pryzmat ówczesnych burzliwych czasów. Jezus to człowiek natchniony, ale o  radykalnych poglądach, a zarazem pełen sprzeczności; pacyfista, który nakazał swoim uczniom uzbroić się w miecze; egzorcysta i uzdrowiciel, który prosił uczniów, żeby utrzymywali jego tożsamość w tajemnicy; i wreszcie samozwańczy „król Żydów”, którego obietnica wyzwolenia spod rządów Rzymu nie ziściła się za jego krótkiego życia.

Zelota przedstawia – z odkrywczej perspektywy – jedną z najwspanialszych historii świata, kładąc nacisk na radykalny i rewolucyjny charakter życia i misji Jezusa z Nazaretu. Rezultatem tego historyczno-literackiego wyzwania jest fascynująca i kontrowersyjna biografia, w której historyczne fakty układają się niczym w  powieści sensacyjnej: mamy tu genialny portret Jezusa jako człowieka, jego czasów i narodzin religii.