Strona główna » Księgarnia » eBooki » Encyklopedie » XLI Olimpiada Szachowa - Tromsø 2014
XLI Olimpiada Szachowa - Tromsø 2014 - Krzysztof Puszczewicz

XLI Olimpiada Szachowa - Tromsø 2014

Wydawnictwo: Comrel Alina Paszkiewicz
ISBN: 978-83-63647-22-3
Język: Polski
Data wydania: 31 grudnia 2014
Liczba stron: 2231
Rozmiar pliku: 120,6 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 20,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Krzysztof Puszczewicz w formacie PDF


W kilka miesięcy po zakończeniu XLI (41) Olimpiady Szachowej, publikujemy pierwszą na świecie, kompletną kronikę z Tromsø. Znajdują się w niej wszystkie najistotniejsze informacje i materiały, które pozyskano na etapie przygotowań do Olimpiady, w trakcie jej trwania oraz końcowych analiz. Autor wykorzystał praktycznie wszelkie dostępne źródła - materiały własne, turniejowe, żywe pokazy (live show), sprawozdania uczestników, jak również newsy z mediów prasowych i internetowych.

Tromsø 2014 posiada charakterystyczny, chronologiczny styl narracyjny K. Puszczewicza, dzięki czemu książkę czyta się jak żywą opowieść. Jej najważniejszymi bohaterami są uczestnicy Olimpiady – gracze i organizatorzy, którzy towarzyszą nam od pierwszej do ostatniej rundy. Autor wplótł w treść książki unikalne ciekawostki, a sprawozdania sportowe uzupełnił o fabułę rzeczywistych wydarzeń, dziejących się często również poza szachownicą. Monografia zawiera setki zdjęć, wszystkie rozegrane partie i bardzo dużo diagramów wraz z komentarzami.

Do norweskiego Tromsø przybyła rekordowa liczba drużyn – 172 ekipy męskie i 134 kobiece. XLI Olimpiada Szachowa należy do jednej z najbardziej dramatycznych w historii i przyniosła całkowicie nieoczekiwane wyniki. Chińczycy mimo braku w swojej ekipie dwóch najlepszych zawodników, po raz pierwszy w historii zdobyli złoty medal. Natomiast faworyzowana drużyna rosyjska, ku zaskoczeniu wszystkich, pozostała poza podium. Polska ekipa po raz pierwszych od wielu lat finiszowała na pierwszych stołach i decydowała o kolorze medali dla pozostałych drużyn.