Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Einstein inwestowania - Michał Głatki, Joe Carlen

Einstein inwestowania

Wydawnictwo: MT Biznes
ISBN: 978-83-7746-751-0
Język: Polski
Data wydania: 16 stycznia 2014
Liczba stron: 332
Rozmiar pliku: 2,4 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa:
69,90 zł
Nasza cena:
59,90 zł

Dostępne formaty plików:

MOBI , EPUB

Historia życia i spuścizna „Dziekana Wall Street”.

Warren Buffett – powszechnie uważany za najskuteczniejszego inwestora wszech czasów – stale wskazuje na swojego nauczyciela i przełożonego Benjamina Grahama jako tego, który miał zasadniczy wpływ na jego sposób inwestowania.

 

Podobnie jak Albert Einstein dokonał przełomu w fizyce, tak Benjamin Graham swoimi odważnymi i oryginalnymi poglądami trwale zrewolucjonizował naukę o inwestowaniu. Graham w miejsce spekulacji wprowadził wysoce intratny, naukowy system, który sławny inwestor Warren Buffett oraz wielu innych miliarderów i multimilionerów uważa za źródło swoich sukcesów.

 

W Einsteinie inwestowania – pierwszej biografii Benjamina Grahama korzystającej z jego pośmiertnie opublikowanych wspomnień – Joe Carlen przedstawia podstawowe założenia, które były fundamentem niesamowitego sukcesu Grahama w biznesie i jego ogromnego wpływu na przeszłych i obecnych tytanów inwestowania. Można zaliczyć do nich takie znakomitości, jak Warren Buffett, Irving Khan, Walter J. Schloss, William J. Ruane czy Charles H. Brandes. Jednak Carlen idzie jeszcze dalej – dzięki rzetelnym badaniom i wywiadom z dziećmi Grahama, jego przyjaciółmi i współpracownikami (wliczając w to Warrena Buffetta) oraz w oparciu o zawarte we wspomnieniach refleksje Grahama przedstawia nam fascynującą postać swojego bohatera i jego ponadczasową strategię inwestowania.

 

Einstein inwestowania to pasjonujący i wielowymiarowy portret jednej z największych legend dwudziestowiecznych finansów. To obowiązkowa lektura dla inwestujących w wartość, analityków giełdowych oraz tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o Benjaminie Grahamie, człowieku, o którym podziwiający go Buffett powiedział: „Bardziej niż jakikolwiek inny człowiek (poza moim ojcem) wpłynął na moje życie”.

 

 

 

 

Zbyt mało wiemy na temat Benjamina Grahama, który lata przed sformułowaniem hipotezy rynku efektywnego całkowicie ją obalił. Einstein inwestowania to książka bardzo przydatna dla inwestorów jako zrozumiałe wprowadzenie do metody Grahama. Jej przesłanie jest niezmiernie ważne.

Spis treści

Podziękowania

Wstęp

Rozdział 1.  Utrata wszystkiego

Rozdział 2.  Margines bezpieczeństwa

Rozdział 3.  Najlepszy w klasie

Rozdział 4.  Liczby (z reguły) nie kłamią

Rozdział 5.  Analiza papierów wartościowych

Rozdział 6.  Wszystko albo nic – inwestorzy jako właściciele

Rozdział 7.  Niebosiężne szczyty i przepastne czeluści

Rozdział 8.  Głupota pani Giełdy

Rozdział 9.  Nowe początki

Rozdział 10.  Keynes, Hayek i Graham?

Rozdział 11.  Młody, pilny student z Omaha

Rozdział 12.  Powiernicy wartości

Rozdział 13.  Dziwniejsze od fi kcji

Rozdział 14.  Pieniądze i etyka

Rozdział 15.  O nieprzemijającej wartości

Dodatek

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »