Strona główna » Księgarnia » eBooki » Popularnonaukowa » Słoneczny kataklizm. W jaki sposób Słońce ukształtowało histori...
Słoneczny kataklizm. W jaki sposób Słońce ukształtowało histori... - Ewa Androsiuk-Kotarska, Lawrence E. Joseph

Słoneczny kataklizm. W jaki sposób Słońce ukształtowało histori...

Wydawnictwo: Illuminatio
ISBN: 978-83-63965-22-8
Język: Polski
Data wydania: 28 marca 2014
Liczba stron: 252
Rozmiar pliku: 6,1 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 39,90 zł
Nasza cena: 27,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Ewa Androsiuk-Kotarska, Lawrence E. Joseph w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Oto książka, która rzuca nowe światło na tajemniczą, choć tak bliską nam gwiazdę – Słońce. Badając historię cyklów aktywności słonecznej i ich wpływu na historię Ziemi, Lawrence E. Joseph dochodzi do zaskakujących wniosków, które wymagają zastanowienia się nad stworzeniem systemu obrony przed atakiem ze strony Słońca.

Słoneczny kataklizm daje zupełnie nowe wyobrażenie na temat potencjalnego zagrożenia, które kryje się za wybuchami na Słońcu i może doprowadzić do zniszczenia bądź znacznego uszkodzenia świata, który znamy.

Nie jest to jednak opowieść o końcu ludzkości. Nasz los – zarówno jako zbiorowości, jak i indywidualnych jednostek – nie jest totalnie uzależniony od słonecznych kaprysów.

Za pomocą napisanych błyskotliwą prozą fascynujących opowieści Joseph pokazuje, w jaki sposób powinniśmy wykorzystać dostępną nam wiedzę i narzędzia – w tym pozyskane niedawno wyniki badań nad Słońcem oraz najnowsze zdobycze techniki, a także ludzką pomysłowość i instynkt przetrwania – w celu stawienia czoła zagrożeniom, jakie mogą nas spotkać ze strony naszej gwiazdy, a także w celu zabezpieczenia ludzkiej egzystencji, ziemskiej atmosfery, systemu satelitów, sieci energetycznej i infrastruktury jądrowej przed nadchodzącym kataklizmem.