Strona główna » Księgarnia » eBooki » Akademickie » Historia » Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku
Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku - Opracowanie zbiorowe

Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku

Wydawnictwo: NTE
ISBN: 978-83-936697-3-8
Język: Polski
Data wydania: 2013
Liczba stron: 460
Rozmiar pliku: 74 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena: 55,00 zł
Wybrany format: Ebook  - Opracowanie zbiorowe  w formacie EPUB


Dla żołnierzy walczących o niepodległość RP, II wojna światowa nie zakończyła się z chwilą opuszczenia ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Armia Czerwona, wkraczająca na nasze ziemie w styczniu 1944 r., nie niosła Polsce wolności ani pokoju. W beznadziejnych warunkach, przy całkowitej obojętności świata, żołnierze niepodległościowego podziemia do połowy lat 50. prowadzili walkę z drugim okupantem i rodzimymi kolaborantami. Walczyli z komunistami w obronie naszej niepodległości, wiary i tradycji.

Albom „Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku”, zawiera artykuły o głównych organizacjach antykomunistycznego podziemia zbrojnego, ok. 1500 zdjęć oraz kilkaset krótkich biogramów żołnierzy wyklętych; opatrzony indeksem nazwisk, jest najpełniejszym kompendium wiedzy na ten temat. W zamyśle wydawcy i autorów jest też wyrazem hołdu należnego bohaterom opisywanych wydarzeń.