Strona główna » Księgarnia » eBooki » Literatura faktu » Bóg jest czerwony. Opowieść o tym, jak chrześcijaństwo przetrwał...
Bóg jest czerwony. Opowieść o tym, jak chrześcijaństwo przetrwał... - Liao Yiwu, Barbara Gadomska

Bóg jest czerwony. Opowieść o tym, jak chrześcijaństwo przetrwał...

Wydawnictwo: Czarne
ISBN: 978-83-7536-772-0
Język: Polski
Data wydania: 16 kwietnia 2014
Liczba stron: 294
Rozmiar pliku: 1,8 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Cena katalogowa: 34,90 zł
Nasza cena: 27,90 zł
Wybrany format: Ebook  - Liao Yiwu, Barbara Gadomska w formacie MOBI Pozostałe formaty:


Gdy Liao Yiwu po raz pierwszy zetknął się z żywiołową chrześcijańską społecznością w oficjalnie świeckich Chinach, o chrześcijaństwie wiedział niewiele. Całe życie uczono go, że religia jest złem, a wyznają ją tylko ludzie sprowadzeni na manowce, sekciarze lub imperialistyczni szpiedzy. Jednak jako autor dzieł w Chinach zakazanych, a nawet karanych więzieniem, Liao czuł pewne pobratymstwo z chińskimi chrześcijanami, którzy tak jak on niezłomnie domagają się prawa do wolności wypowiedzi i poszukują sensu w pełnym sprzeczności nowoczesnym społeczeństwie.
Nie chcąc, by jego naród stracił pamięć, Liao podjął się udokumentowania nieznanych wcześniej historii nieugiętych wyznawców, których wiary totalitarnym władzom nie udało się złamać.

Bóg jest czerwony to opowieść o Kościele rozkwitającym na przekór wszelkim przeciwnościom, o polityce i duchowości. Jednocześnie jest to wzruszający hołd oddany niezłomnym pasterzom i krzewicielom wiary, którzy udowadniają, że totalitaryzm nie może zawłaszczyć tego, co skrywa się w ludzkich sercach.