Telefon: 71 343 26 15
0
Brak produktów w koszyku.
Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych. Komentarz. Wydanie 1 - Mariusz Pogoński

Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych. Komentarz. Wydanie 1

Wydawnictwo: LexisNexis
ISBN: 978-83-278-0514-0
Język: Polski
Data wydania: kwietnia 2014
Liczba stron: 551
Rozmiar pliku: 1,3 MB
Zabezpieczenie: Znak wodny
Nasza cena:
219,00 zł

Dostępne formaty plików:

EPUB , PDF

Niniejsza publikacja to kompleksowy komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych napisany przez praktyka prawa podatkowego. Jego ogromną zaletą jest aktualność oraz problemowe ujęcie porusznych tematów. Autor zwraca uwagę nie tylko na aspekty teoretyczne, lecz także na praktyczny wymiar stosowania norm prawnych zawartych w ustawie. W celu przystępnego zobrazowania omawianych kwestii publikację wzbogacono licznymi odwołaniami do interpretacji przepisów podatkowych oraz orzeczeniami sądów administracyjnych dotyczącymi omawianych zagadnień.

Komentarz uwzględnia zmiany, które weszły w życie 1 stycznia 2014 r., dotyczące przede wszystkim opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych spółek komandytowo-akcyjnych, dotychczas traktowanych jako podmioty transparentne podatkowo.

Komentarz uwzględnia również nowelizację, która weszła w życie 1 kwietnia 2014 r., wprowadzającą nową definicję samochodu osobowego. Zmiany mają charakter dostosowawczy do zmian w zakresie podatku od towarów i usług.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków stosujących ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych na co dzień, a więc księgowych, prawników, doradców podatkowych. Może być także przydatna osobom zamierzającym poznać konstrukcję podatku dochodowego od osób prawnych bądź pogłębić swoją wiedzę w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych.

Mariusz Pogoński – prawnik, doradca podatkowy z wieloletnim doświadczeniem. Autor publikacji z zakresu prawa podatkowego oraz wykładowca.

 

Stan prawny na 15 kwietnia 2014 roku

Szybki kontakt

tel: 71 343 26 15
kom: 600 757 926
kontakt@czytio.pl
poniedziałek - piątek 09:00 - 16:00
ul. Lelewela 4
53-505 Wrocław
Korzystamy z plików cookies w celu sprawnej realizacji usług i poprawnego działania strony.
Możesz określić sposób przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji znajdziesz tutaj »